Svět filmu a celebrit je zejména v poslední době zasažen skandály sexuálních obtěžování a násilí. Odvrácená strana popularity si až moc často vybírá daň ve formě různých závislostí a následně nevhodného chování. V Karlových Varech se setkaly dvě hvězdy světového formátu, které na jednu stranu pojí obrovský přínos, jejž světové kinematografii zanechávají, ale zároveň je rozděluje jejich veřejný obrázek a způsob vystupování.

Johnny Depp, jehož současný Hollywood podle jeho vlastních slov bojkotuje, se nachází v nejtěžším bodě své kariéry. Jeho nejnovější film Minimata se zatím nedočkal uvedení ve Spojených státech a americká distribuční společnost  MGM o tomto snímku tvrdí, že je to jen covidový odpad. 

Je zřejmé, že s největší pravděpodobností je jeden z hlavních důvodů Deppův skandál s bývalou manželkou Amber Heardovou (35), která herce obvinila z domácího násilí. I když později svou žalobu stáhla, Depp prohrál soud s britským plátkem The Sun, který ho označil za manželského násilníka. Podle soudce byla totiž obvinění jeho bývalé ženy v podstatě pravdivá. Depp po rozsudku přišel o roli ve filmové sáze Fantastická zvířata. Na instagramu napsal, že jej studio Warner Bros požádalo, aby se stáhl z role zlého kouzelníka Grindelwalda, což „ve světle nedávných událostí“ učinil.

Ethan Hawke je herec, který působí spíše slušňáckým dojmem a je velmi intelektuálně zaměřený. Veřejně podporuje práva sexuálních menšin i větší zastoupení žen ve filmařském světě. „Je to fascinující, vidět svět očima mých tří dcer. To z vás opravdu udělá feministu,“ řekl již před šesti lety.

Co se děje, když zhasnou kamery?

Oba umělci se v Karlových Varech sešli na večeři bez světel kamer a blesků fotoaparátů. O čem si povídali, zůstane asi jen mezi nimi. Ale zajímavé je, že neexistuje žádná oficiální fotografie obou herců dohromady.  Jak by asi Hollywood vnímal spojení filantropického intelektuála a Hollywoodem opovrhovaného průšvihářem? Je to ten pravý důvod, proč se tito charismatičtí muži, kteří se do světové kinematografie zapsali nesmazatelnou stopou, před zrakem veřejnosti neobjali, nepotřásli rukou nebo si jen obyčejně nestoupli vedle sebe na fotografii?

Ethan nedávno oznámil, že byl obsazen do role v nové sérii Moon Knight z dílny studia Marvel a Johnny Depp bude pravděpodobně muset prozatím natáčet zejména v Evropě a jeho cesty možná zavedou do menších produkcí a artovějších filmů. Ač je Depp vnímán spíše jako rebel a průšvihář a ve Varech se na něj muselo neustále čekat, jedno se mu musí nechat...Když už konečně dorazil, choval se velmi přátelsky a vystupoval s velkou pokorou. A právě pokora a přátelskost je něco, co mají oba tito chrismatičtí krasavci společného.

VIDEO: Na Johnnyho Deppa přes hodinu čekaly davy fanoušků, pak zavládla hysterie!

Video
délka: 03:50.16

Na Johnnyho Deppa přes hodinu čekaly davy fanoušků, pak zavládla hysterie! Blesk

Fotogalerie
189 fotografií