Poprvé se Astrid a Přemysl setkali na pohřbu Jany Rybářové (†20), jež zazářila ve filmech pro pamětníky Stříbrný vítr (1956) a Labakan (1956).

Pustila si plyn

Nesmírně citlivá mladá herečka pak točila Legendu o lásce (1957) právě s Kočím a bláznivě se do tehdy ženatého kolegy zamilovala. On ale její city neopětoval. Na Janu se toho v roce 1957 sesypalo moc, neunesla slávu ani nešťastnou lásku a pustila si plyn! Ještě předtím ale stihla muži svého života vyprávět o baletce Astrid. A právě na pohřbu Jany Rybářové se její jen o rok starší kamarádka a Přemysl Kočí do sebe zakoukali.

Čekali na sebe

Rozvod nepřipadal v úvahu. Až když pěvec ovdověl, vzali se. Kočí celý život zamilovaně obdivoval její krásné zlaté vlasy. Nebylo náhodou, že když operní pěvec, který si zahrál sám sebe ve filmových i seriálových »Chobotničkách z II. patra« a byl nějaký čas ředitelem Národního divadla, zemřel, uložila ho vdova do hrobu také na Vyšehradě, nedaleko místa posledního odpočinku Rybářové.

A nyní se kruh nadobro uzavřel. Vedle milovaného muže a kamarádky bude snít věčný sen i Astrid, která zemřela v úterý, jen čtyři dny po svých 88. narozeninách.

Vedla balet ČST

Astrid byla jako baletka velice úspěšná a slavná. Vždyť v Baletu Národního divadla tančila neskutečných 30 let, z toho často jako jeho sólistka. „Jeden čas dokonce vedla Balet Československé televize a řídila taneční katedru AMU. Ji zase učila Bíba Brodská, manželka herce Vlastimila Brodského,“ řekla Blesku manželka akademického malíře Petra Pavlíka (78) Magda (62).

Video
délka: 02:31.48
Video se připravuje ...

Neuvěřitelná částka ve sbírce pro Martínka! A vyhodí Kazma dolary do vzduchu? Bára Horáková

Fotogalerie
12 fotografií