Více než deset let byly Dara Rolins s Evou Skallovou sehraná dvojka nejen v pracovním, ale i v soukromém životě. Milovaly stejná místa, oblékaly se stejně, dokonce stejně i otěhotněly. Pomáhaly si, když se rozcházely se svými partnery. Jejich dcery vedle sebe vyrůstaly jako sestry. Od chvíle, kdy se Eva dozvěděla, že má rakovinu, ji Dara neustále podporovala. Skallová onemocněla agresivním typem v podstatě neléčitelného nádoru v roce 2015, na podzim.

„Byla jsem velmi unavená a podrážděná. Pořád mě bolela záda. Začala jsem to řešit na úrovni čínských lékařů, přes evropskou medicínu, východní medicínu a nic mi nepomáhalo. Až fyzioterapeut mi párkrát pohnul nohou a řekl, že se mu to nelíbí. Že tam něco je. Šla jsem na sono, na CT a už jsem se vezla,“ svěřila se Skallová tehdy Blesku. Chodila na chemoterapii, která měla u ní těžký průběh - museli jí v celém těle měnit krev. Využila i služeb šamana, po jehož návštěvě se jí ulevilo. 

Ani na chvíli si nepřipustila, že by svůj boj měla prohrát. „Myslím, že se z toho vylížu. Je přede mnou ještě dlouhá cesta. Bude velmi trnitá, velmi bolestivá. I kdybych to měla dožít s nějakou s*ačkou v zádech, tak to dobojuji. Zvesela,“ prohlašovala ještě v červnu 2016, tedy pouhých pár měsíců před smrtí. Jenže potom všechno, prakticky z minuty na minutu, se změnilo. Poté, co jí lékaři objevili dva nové podkožní nádory, následovala urgentní hospitalizace... a lékaři začali počítat její život na pouhé hodiny.

„V úterý odpoledne začala krvácet do mozku, ztratila vědomí a za tři hodiny na to nebyla,“ prozradil tehdy Blesku zdroj z jejího okolí. Pro Daru to bylo bolestivé i z toho důvodu, že poslední dny nemohla trávit s ní - o tom, že její nejlepší kamarádka už nežije, se dozvěděla v Emirátech, kam odletěla s tehdy osmiletou dcerou Laurou. Do letadla nasedala s lehkým srdcem, jelikož se zdálo, že Eva nad nemocí vítězí... Zůstala po ní malá dcerka a partner Vašek.

Video
délka: 00:36.41
Video se připravuje ...

Pohřeb Evy Skallové: Rolins s Rytmusem v slzách, zarmoucený Bouček a spol... Petr Soukup, David Turek

V den výročí Evina skonu Dara na zesnulou kamarádku každoročně vzpomínala. Letos se ale zdá, že na vzpomínání neměla čas. Ve stories na instagramu byla Rolins zachycena jen uprostřed profesionálního focení. Zřejmě tedy sdílet nějaký vzkaz do nebe zatím nestihla.

Fotogalerie
49 fotografií