V seriálu se totiž jako prababička vyměněných kluků velice přesvědčivě potýká s těžkým alzheimerem. Dabérka slavné markýzy Angeliky si s tím ale hlavu neláme.

Čára přes rozpočet

„I když já bych si dala říct! Ale rozumím tomu, v srpnu mi bude osmaosmdesát let. A režiséři se bojí, že mě obsadí, přizpůsobí scénář, začneme natáčet a já jim najednou umřu. A to je velká čára přes rozpočet,“ komentuje Švormová, která ze všeho nejvíc ale miluje divadlo a v něm má stále dost příležitostí. „To moje nejmilejší v životě mi snad věk ještě nějakou dobu nevezme. A tam se mne také nikdo nebojí,“ přemítá herečka s tím, že v divadle prý její smrt ničím nezamává, má přece alternaci.

Nemá chvilku klidu

Přestože má už požehnaný věk, duchem a fyzičkou se cítí o 20 let mladší. A určitě je to prý zásluha jejího o 18 let mladšího manžela Jana Patery, s nímž je už 41 let. „Nosí mě na rukou a také mi dává pěkně do těla. I když už ne v dalekých krajích, tak pořád někde chodíme nebo lezeme. Minulý týden to byl Špindl, teď se asi podíváme na Klínovec. A nebo na jižní Moravu? Uvidíme. Já vlastně nemám chvilku klidu, a to je dobře,“ vypráví Švormová, která v Divadle Na Vinohradech hraje v Pygmalionu a v Divadle Na Jezerce ve hře After Life. „ A s Petrem Nárožným máme zájezdovku, komedii Víš přece, že neslyším, když teče voda a to si moc užíváme,“ dodává herečka s úsměvem.

Pašije v kostele

Už zítra a v pondělí herečka doprovodí mluveným slovem v pražském kostele sv. Šimona a Judy dva koncerty s názvem Pašije – Velikonoční příběh skladatele Richarda Pachmana (56). Za doprovodu 90členného Libereckého filharmonického orchestru vystoupí pěvecký sbor Resonance a sólisté. „Myslím, že můj doprovodný text může hluboce zapůsobit i na ty, kteří bibli nečetli a ani o této její části mnoho nevědí,“ zve sama Švormová.

Kraslice z krabice

Momentálně se nejvíc těší na Velikonoce. „Vajíčka nevařím, protože je manžel nemá natvrdo rád. Vytáhnu ale krabici s pamětními kraslicemi, pověsím je na kroucené vrbové proutky a někam vyrazíme,“ plánuje si.

Video
délka: 01:41.00
Video se připravuje ...

Libuše Švormová (84) v Ordinaci jako pacientka: Vystrašila ji role! 

Fotogalerie
38 fotografií