Známá zakladatelka Nadačního fondu Kapka naděje se v nejnovějším díle pořadu Mámy sobě, který bude k vidění na Prima Ženy v neděli 26. března v 19.00, rozpovídá o tom, že chodí se svým malým synkem Josífkem (2) na plavání. „Začali jsme, když bylo Pepíčkovi šest měsíců. Hlavním cílem těchto kurzů není naučit děti plavat, ale vytvořit miminkům kladný vztah k vodě. Naučit je potápět se a vyplavat na hladinu, správně dýchat a vlastně je připravit na pozdější výuku plavání,“ vysvětlí Vendula Pizingerová.

Ona sama má totiž z vody respekt. Když jí bylo deset let, zachránila kamarádku před utonutím. Stačilo přitom málo a řeka Berounka se jí stala osudnou... „Já jsem bydlela v Černošicích u jezu a nad tím jezem byly víry. Moje spolužačka do nich skočila a začala se topit. Takže já jsem pro ni skočila a rázem jsem se topila taky. Jenom si pamatuju, jak jsem otevřela oči a nad sebou viděla žlutou vodu a bubliny,“ popisovala barvitě vdova po slavném hudebním skladateli Karlovi Svobodovi (†68).

Video
Video se připravuje ...

Vendula Pizingerová na mole! V sexy modelu s obojkem šla jak profík. Markéta Reinischová, Lukáš Červený

Naštěstí se jí však nakonec podařilo z nebezpečného živlu vymanit – a co víc, tonoucí kamarádku vytáhla ven. Vše tedy skončilo dobře... alespoň zdánlivě. Zachráněná spolužačka vděk rozhodně neprojevila. „Od té doby se mnou nepromluvila. Vlastně do dneška přemýšlím nad tím, jestli tam neskočila schválně,“ dumá nad podivným vývojem události s odstupem času Pizingerová. Aby si ale její syn neprošel podobně traumatickým zážitkem, kolem bazénu, co má na zahradě, je s kloučkem velmi opatrná a má ho patřičně zabezpečený...

Fotogalerie
63 fotografií