Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 23°C

Karlova korunovace se blíží: 10 důvodů, proč Harry a Meghan zřejmě nepřijedou!

/
 • Přijede Harry na otcovu korunovaci?
  21. března 2023 ● 05:00

  Korunovace Karla III. (74) britským králem se blíží mílovými kroky a o to palčivější je otázka, zda se na ni dostaví i jeho druhorozený syn, princ Harry (38) s manželkou. Harry i Meghan už obdrželi oficiální pozvánku, s odpovědí ale stále ještě vyčkávají. Jak informoval britský web Mirror, řada indicií nicméně naznačuje, že si dost možná historickou událost nechají ujít. 

 • 1.

  Archieho narozeniny

  Co je v životě rodičů důležitější, než jejich děti? Většinou nic – ani slavnost, která se zapíše do dějin. Korunovace Haryho otce je naplánována na 6. května. V ten samý den ale jejich starší syn Archie Harrison oslaví své 4. narozeniny. Je logické, že manželé zřejmě nebudou chtít strávit jeho velký den bez něj. Pro Harryho je navíc rodina extrémně důležitá – právě kvůli jejímu blahu se vykašlal na celou monarchii. 

  Princ Harry a malý Archie na Vánoce 2019
  Autor: Instagram

 • 2.

  Kdo poslal pozvánku

  Svou roli by mohl sehrát i fakt, od koho pozvánka vlastně přišla. „Mohu potvrdit, že vévoda nedávno obdržel e-mailovou korespondenci od kanceláře Jeho Veličenstva,“ prozradil Harryho mluvčí ve vyjádření pro média v pondělí. „Zda se vévoda a vévodkyně zúčastní, v tuto chvíli nezveřejníme,“ dodal. 

   

  Mimoděk tak prozradil, že Harryho nepozval sám král... Pověřil místo toho své zaměstnance. A jak víme, Harrymu se naškrobené způsoby instituce poněkud hnusí. Mnohem raději by měl tátu a bráchu pro sebe, jako každý jiný mladý muž. 

  Král Karel a princ Harry.
  Autor: profimedia.cz

 • 3.

  Harry nemá oficiální úlohu

  Harry je sice synem nového krále a nadále zůstává 5. v řadě na britský trůn, kvůli svému odchodu ze služeb monarchie nicméně nebude v obřadu korunovace zastávat žádnou oficiální roli. Pokud přijde, bude figurovat pouze jako obyčejný host. Kdyby nepřišel, obřad by se proto nijak nenarušil. 

  Uniformovaný princ Harry
  Autor: profimedia

 • 4.

  Harryho požadavky

  Roli by mohly sehrát i neskromné Harryho požadavky. „Harry dal jasně najevo – a jeho názor se nezměnil – že pokud bude atmosféra stejně toxická jako během oslav královnina jubilea nebo jejího pohřbu, tak raději nepřijede,“ prozradil zdroj Mirroru. 

  Princové Harry a William
  Autor: profimedia.cz

  „Říká, že se chce s rodinou usmířit, ale míč je teď na jejich straně hřiště. Na tom se nic nezměnilo,“ uvedl. Tomu, že by se král nebo princ William mohli přetrhnout, aby si Harryho naklonili, přitom nic nenasvědčuje. 

  Princ Harry v The Late Show
  Autor: profimedia.cz

 • 5.

  Vykázání z Frogmore Cottage

  Vody v královské rodině nedávno rozčeřilo drama kolem královských nemovitostí. Král Harrymu sebral sídlo Frogmore Cottage s pěti ložnicemi, které mu v minulosti věnovala královna Alžběta II. (†96). Z toho Harry ani Meghan rozhodně nejsou nijak nadšení... Krok navíc údajně nepřišel jen tak náhodou, ale podepsala se na něm Harryho nelichotivá vyjádření na adresu královny Camilly (75), kterou král i po letech horoucně miluje. 

  Šašek Harry si zacpával uši
  Autor: profimedia.cz, ČTK

 • 6.

  Harryho spory s Camillou

  Pokud Harryho vztahy s některými členy rodiny nejsou nejlepší, vztahy s jeho nevlastní matkou jsou pak hluboko pod bodem mrazu. „Ona byla ten zlosyn. Byla třetí osobou v jejich manželství. Potřebovala rehabilitovat svůj obraz v očích veřejnosti,“ uvedl na adresu královny Camilly například v jednom z rozhovorů. Ve své knize Spare pak popisoval, jak otce úpěnlivě prosil, aby si Camillu nebral. 

  Charles, Camilla, Harry a Meghan.
  Autor: Profimedia

 • 7.

  Problémy s bezpečností

  Vévoda a vévodkyně ze Sussexu mají z pochopitelných důvodů obavy o svou bezpečnost. Princ Harry proto opakovaně požádal o ozbrojenou policejní ochranu, kdykoli se on a jeho rodina vrátí do Británie. Ministerstvo vnitra to ale odmítlo a princ na něj proto podal stížnost. V červenci 2022 mu Nejvyšší soud dal částečně za pravdu a umožnil mu zažalovat britskou vládu. Podle předpokladů půjde případ k Nejvyššímu soudu v dubnu, zda se ale stihne vyřešit do korunovace, to je ve hvězdách. 

  Harry a Meghan
  Autor: profimedia.cz

  „Harryho obavy o bezpečnost, kterým rozhodně nijak nepomohlo zveřejnění počtu Tálibánců, které zabil, by rozhodně mohly sehrát roli v tom, jestli přijede, nebo ne,“ uvedl pro Mail Online královský komentátor Richard Fitzwilliams. 

  Princ Harry v armádě
  Autor: profimedia.cz

 • 8.

  Kniha, dokument a spousta rozhovorů

  Pokud Harry a Meghan přijedou, dá se očekávat, že přivítání nebude zrovna vřelé. Vydáním knihy Spare, natočením dokumentu a poskytnutím mnoha třaskavých rozhovorů s těmi nejbizarnějšími detaily jeho života Harry moc dobře ukázal, že se mu co do zachování dekóra nedá příliš věřit. Královská rodina by se mohla bát, že zase cosi „vynese na povrch“ a noblesní tradici uštědří facku. A podle toho by s ním mohli nakládat. Přece jen, i ve svém nedávném rozhovoru s Gaborem Matém Harry veřejně prohlásil, že „nemluví stejným jazykem, jako zbytek rodiny“

  Oficiální portrét královské rodiny při příležitosti 70. narozenin prince Charlese
  Autor: Reuters

 • 9.

  Městečko South Park

  Popularita Harryho a Meghan prudce klesá. Nedávno si slavnou dvojici vzal na paškál i nekorektní animák pro dospělé Městečko South Park. Manželé v něm přijeli do městečka, aby se schovali před veřejností a konečně našli svůj klid. Agresivní žádosti o soukromí ale vykřikovali na všechny strany tak intenzivně, že k sobě naopak dost pozornosti sami poutali. Po takovém zobrazení možná budou chtít Harry a Meghan raději zůstat doma...

  Princ Harry s Meghan se v Düsseldorfu chovali jako superhvězdy
  Autor: Reuters

 • 10.

  Soukromý ostrov?

  Po vyhození z Frogmore Cottage už Harry a Meghan nemají v Británii žádné vlastní sídlo. Podle zdrojů z jejich okolí to nicméně vypadá, že si již brzy vyberou něco nového... A právě tady přichází háček. Manželé totiž nehledají nic v Británii. Láká je naopak něco docela nového: soukromý ostrov. Ve hře je Kanada, ale i Jihoafrická republika nebo některá ze zemí, kde ještě mají alespoň nějakou popularitu. Ať už to bude kdekoli, podle Heat World by Harry prý rád žil co nejvíc v souladu s přírodou. 

  Princ Harry poprvé od rozhovoru na veřejnosti. projížděl se na kole
  Autor: profimedia

 • 11.

  Galerie

  Na všechny fotky se podívejte do naší galerie. 

  Video
  Video se připravuje ...

  Fiala míří za Bidenem do Polska. Kolaps Meghan kvůli South Parku! A Putin zrušil dohodu Bára Horáková, Lukáš Červený, Reuters

  Fotogalerie
  236 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 17

Dianthos: Ona jim královna nemohla darovat nemovitost jako takovou, ale dala jim užívací právo k té nemovitosti.
Jen si myslím, že to nebylo svatebním darem. Pravděpodobně jí dostali až později. Když se nemohli srovnat s Williamem a Catherin v Kensingtonu. Na druhou stranu William dostal svatebním darem "chalupu" Anmer Hall, tak že by Harry nedostal nic?

(24. 03. 2023 15:14)

Dianthos: To je právě to, že pokud by Meghan přijela, rozhodně by nebyla za hvězdu. Byla by mezi ostatními návštěvníky, ne mezi královskou rodinou. Na balkón jí, samozřejmě, nepustí a na zajímavé bankety nepozvou. Bulvár by byl plný jejího ponížení.
Necháme se překvapit. Možná na jejich přítomnosti Charlesovi záleží a nějak se s nimi v soukromí vyrovná, aby jim to stálo za to.

(24. 03. 2023 15:06)

Dianthos: To je pravda. Ale přece jenom je Lilibet sedmá v pořadí na britský trůn. Takže by to asi šlo, kdyby byl ze strany královny a Charlese zájem. Ale po tom, co předvedli se křtinami Archieho a se jménem Lilibet, se není čemu divit. Ale oni zřejmě stále doufali, když jí křtili až teď. Kuriozní je, že každý sourozenec teď patří k jiné církvi.

(24. 03. 2023 14:58)

Milla: Samozřejmě že jim to nebylo umožněno,Windsor je srdcem monarchie,jak tam chcete křtít dítě které se ani v Británii nenarodilo,ani tam nežije a jeho rodiče nejsou pracujícími členy rodiny.

(23. 03. 2023 20:49)

Milla: Opět lež.Nejedná se o žádný svatební dar,ani nemůže.Frogmore Cottage je součástí Crown Estates a tudíž nemůže být ani prodán ani darován.Lžete nepřetržitě.Proto je prolhaný Harry váš miláček.Samozřejmě že na křtiny do USA nikdo z královské rodiny nikdo nedorazil,jen naprostý hlupák se tomu může divit.Ať už kvůli jejich programu nebo z logistických důvodů.No a Camilla je už téměř 18 let Charlesovou manželkou,zase další lež.

(23. 03. 2023 20:46)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy