Britská královská rodina sice Harryho knihu, dokumentární seriál či prohlášení v rozhovorech dlouhodobě odmítá komentovat, jistá reakce ale přece jen přišla. A pořádná. Král Karel III. totiž podle informací Sunday Times vyškrtl svého mladšího syna z oficiálního scénáře korunovace. 

„V tuto chvíli se věci mají tak, že Harry nemá v ceremoniálu žádnou oficiální roli,“ prozradil dobře informovaný zdroj webu. Král měl Harryho ze všech jeho potenciálních povinností vyškrtnout, a pokud se bude chtít 6. května zúčastnit, může přijít pouze jako obyčejný divák. 

To ale Harry možná ani nemá v plánu. V rozhovoru pro ITV s Tomem Bradbym se nechal slyšet, že jeho účast na ceremoniálu zatím není jistá. „Do té doby se toho může ještě hodně stát,“ uvedl s tím, že tobo musí s rodinou ještě hodně probrat. „Doufám, že budou ochotní si spolu sednout a promluvit si o tom,“ svěřil se.

Změna tradice

Karlova korunovace přinese ještě jednu zvláštnost. Král se totiž rozhodl porušit tradici, kdy před ním má pokleknout šest vévodů, vzdát mu hold, dotknout se koruny a políbit ho na pravou tvář. Namísto toho jejich roli zastane pouze princ William (40). 

Video
délka: 02:36.44
Video se připravuje ...

Královská zaměstnání. Jaké vykonávali profese, než se stali členy královské rodiny na plný úvazek? Videohub

Fotogalerie
167 fotografií