Z Domova třetího věku putovala do dalšího zařízení, kde je už více než měsíc. Je to smutné, ale závislost oblíbené herečky na pomoci druhých se prohloubila.

Začalo to tím, že musela přestat jezdit autem. To byla pro nadšenou řidičku první rána. A pak přišla druhá. Herečka už nedokázala vycházet ze svého podkrovního bytu. To, co bylo dřív výsadou, se stalo překážkou. Jídlo i poštu jí museli nosit.

„Cítila jsem s ní, muselo to pro ni být těžké. Celý život spoléhala jen na sebe a najednou to nejde,“ řekla deníku Aha! s velkým soucitem kolegyně ze seriálu Jaroslava Obermaierová (76). „Poslední roky, když jsme si volávaly, stěžovala si stále na zdraví a potíže s ním spojené,“ dodala představitelka drbny Nyklové.

Podle malostranských sousedů zajde občas do bytu nějaký mladší příbuzný, prý synovec, vyvětrat. Jinak byt, se kterým byla Hadrbolcová bytostně spjatá, zeje prázdnotou.

Bydlel tam i Suchařípa

Dům pod Pražským hradem si vybrala i režisérka Věra Chytilová (†85) pro natáčení filmu Faunovo velmi pozdní odpoledne. Právě v něm bydlel hlavní hrdina – stárnoucí seladon Karel Faun v podání Leoše Suchařípy (†73).

Milovaná místa

Herečka měla vedle té pražské ještě i další oblíbené adresy. V Jizerkách v Horních Lučanech vlastnila chalupu, ale jezdila také do jižních Čech, kde se točily některé scény filmu Už zase skáču přes kaluže. Zamilovala si Písek a Protivín.

Video
Video se připravuje ...

Hvězda Ulice Jaroslava Obermaierová: Zbavila se majetku za miliony! David Turek

Fotogalerie
27 fotografií