Když před devíti lety podlehl hudebník, skladatel a textař Petr Skoumal (†76) těžké nemoci, celý český hudební svět se ponořil do smutku. Odešel totiž muž, jenž vytvořil  hudbu k večerníčkům Maxipes Fík, Pat a Mat, Bob a Bobek či Příběhy včelích medvídků, a byl podepsaný také pod hudbou filmovou, třeba u komedií Rozpuštěný a vypuštěný nebo Jára Cimrman ležící, spící. Ačkoliv s rakovinou bojoval po delší čas, podle všeho nepočítal, že této vážné chorobě přece jenom podlehne.

Neměl totiž sepsanou poslední vůli... „Rodinné hádky ohledně dědictví, no ty u nás jsou,“ posteskla si nedlouho po Skoumalově smrti jeho vdova, známá herečka Ilona Svobodová (62), kterou si televizní diváci zamilovali jako Jitku Farskou ze seriálu Ulice a která se Skoumalem prožila čtvrt století. Spolu měli syna Filipa (32). S bývalou manželkou Marií měl pak skladatel syna Davida (57) a s ex-milenkou, taktéž herečkou Táňou Fischerovou (†72), ještě zplodil postiženého Kryštofa (47). 

Video
Video se připravuje ...

Hvězda Ulice Ilona Svobodová v roce 2016: Dva roky po smrti manžela stále bez chlapa! Markéta Reinischova, Petr Soukup

„Je to u nás stejné jako u mnoha ostatních lidí... Když milovaná osoba odejde a nezanechá po sobě závěť, i sebelépe fungující rodina pak dostane trhliny,“ svěřila se Svobodová, pro kterou byl podle jejích slov nejtěžší první rok po úmrtí partnera. „Bylo tolik problémů s úřady – najednou si člověk uvědomí, že neřeší nic jiného,“ odtajnila Svobodová, která musela dokonce dokazovat úředníkům, že je skutečně vdova. Vrásky jí navíc přidělal právě - nepochybně velmi psychicky náročný - boj o dědictví.

Skoumal totiž investoval do nemovitostí, vlastnil rodinnou vilu v Suchdole, kde žil s Ilonou Svobodovou a synem Filipem, dále pak rodinný dům ve východních Čechách a roubenou chalupu v Kašperských Horách. Do dědictví se v roce 2014 započítávaly i takzvané tantiémy z jeho tvorby, jelikož hudebník měl na svém kontě 779 skladeb, složil hudbu k zhruba 26 filmům a večerníčkům. 

Fotogalerie
44 fotografií