Do propagace několika projektů skupiny Premiot Group se zapojily i slavné tváře českého showbyznysu či sportu – nejviditelnější tváří kampaně byl herec Petr Štěpánek, spolu s ním jeho manželka Zlata Adamovská a vedle nich ještě tenistka Karolína Plíšková

Loni v listopadu se všichni tři sešli u příležitosti poklepání na základní kámen bytového projektu Skalka na Praze 5. Co ale nejpre působilo jako zajímavá investiční příležitost, se brzy ukázalo pravým opakem. Stavba krátce po zahájení dostala stopku a Premiot přiznal problémy se splácením závazků. Část dluhopisových emisí byla splatná na konci roku 2022; investoři ovšem dostali úroky, jistinu ale už ne.

Z lidí vytáhli až 2 miliardy

Premiot vysvětluje pozastavení výstavby vyjednáváním o nových smluvních pomínkách se stavební firmou... Podle informací SZ Byznys ale stavbaři dosud nedostali zaplaceno, a tak prostě odmítli dále pracovat.

Právě populární osobnosti přitom měly Premiotu pomoci získat drobné investory. „Možná teď je ten správný čas svěřit investice do správných rukou,“ říká například Petr Štěpánek v reklamním spotu, v němž si podává ruku s majitelem firmy Ondrejem Spodniakem.

Investoval i Štěpánek

Investorů se nakonec sešlo až 3300 a řada z nich byli senioři. Dohromady skupina vybrala na 2 miliardy korun„V současné chvíli nemám žádné jiné informace než všichni ostatní. Sám jsem také investorem. Věřím, že skupina Premiot Group své závazky dodrží,“ uvedl Štěpánek pro SZ Byznys v reakci na problémy.

Kromě hereckého páru spolupracovala Premiot Group i s tenistkou Karolínou Plíškovou. „Karolína Plíšková nebyla v žádné variantě účastníkem marketingové kampaně spojené s crowdfundingem. Partnerství bylo pouze projektového charakteru, kdy se Karolína stala jedním z ambasadorů developerského projektu v Harrachově. Podle posledních zpráv, které máme, je tato konkrétní výstavba v plném proudu a nevykazuje žádné problémy,“ tvrdí její manažer a zároveň manžel Michal Hrdlička (34).

Nechutné útoky

Potíží si ale celebrity nemohly nevšimnout, a od problematické skupiny tak dávají ruce pryč. Z webových stránek dokonce zmizely jejich fotografie. „Petr Štěpánek i Karolína Plíšková se stali cílem ojedinělých, ale přesto nepříjemných útoků na sociálních sítích. To v žádném případě nechceme. Proto jsme přistoupili k dočasné úpravě webové prezentace společnosti,“ vysvětlil náhlou změnu mediální zástupce Premiotu Ondřej Fér.

Plíšková rovnou ukončila i smlouvu. „Pro rok 2023 jsme se z důvodu změny marketingové strategie rozhodli smlouvu neprodloužit,“ uvedl Hrdlička.

»Všechno je v pořádku!«

Majitel Premiotu Spodniak trvá na tom, že o žádné problémy nejde, všechno se brzy urovná a každý z investorů své peníze dostane. „Zmíněné události se týkají společnosti Europa Investment Property CZ, která je v prodlení se splacením poslední tranše zhruba 200 milionů korun. S investory intenzivně komunikujeme. Současně pracujeme na dokončení již započatých transakcí, prodejů několika aktiv, které započaly v minulém roce. Jakmile dosáhneme prodeje, výnos výše uvedené závazky s rezervou pokryje. Skupina Premiot jako taková nemá žádné exekuce nebo zesplatněné úvěry,“ sdělil ve čtvrtek.

Video
délka: 01:16.48
Video se připravuje ...

Zlata Adamovská & Petr Štěpánek: Jak se dali dohromady a jak to chodí u nich doma? FTV Prima

Fotogalerie
109 fotografií