Eva Holubová je diváky oblíbená především pro svoji přirozenost před kamerou. A té dostála i ve snímku režisérky Marty Ferencové Přání k narozeninám, kde ztvárnila postavu Líby. Ta má ve filmu jediné přání – strávit narozeniny s rodinou. Skutečnou Evu Holubovou ale na oslavy příliš neužije. „Já narozeniny moc neslavím, pakliže je někdo jiný nezorganizuje. Od doby, co se mi narodily děti, mám mnohem raději jejich narozeniny a oslavy,“ přiznává herečka, která je matkou již dospělých dvojčat Karolíny a Adama (28).

Učí se od dcery

S dcerou Karolínou dokonce Holubová pracuje na několika společných projektech. „Zabýváme se tématy, o kterých se ve společnosti nemluví, co je zkrátka tabu. Kája studovala a žila asi šest let v Británii a má svobodnější myšlení, než jsem měla já v jejím věku a než mám i dnes,“ říká držitelka Českého lva.

Milující i chybující

A ačkoliv jsou její děti již dospělé, v roli babičky se Eva Holubová ještě nevidí. „Jsem snílek, ale o těchto věcech nesním, nespekuluju. Těžko říct, jaká bych byla babička. Určitě milující, zřejmě chybující. Děti mám moc ráda,“ přiznává Holubová. Ona sama svým rodičům vnoučata ale dopřát nestihla. „Rodiče mi zemřeli, když jsem byla mladá. Neměla jsem ještě svou vlastní rodinu, žila jsem na světě sama,“ vzpomíná na těžké období svého života.

Z chudoby udělala přednost

Jedna z největších hvězd českého filmu neměla jednoduché dětství. „Byli jsme velmi chudá rodina, všechno oblečení bylo děděné, přešívané, takže jsem toužila po oblečení ze »Západu «, které se u nás prodávalo převážně v Tuzexu. V období dospívání jsem si ze své chudoby udělala přednost, kradla jsem mámě prostěradla a šila z nich široké šaty ve stylu barva duha – šatů vzpruha,“ vypráví Holubová.

Video
Video se připravuje ...

Eva Holubová s tajemným doprovodem! Kdo to je? Markéta Reinischová, Elmer Carvalho

Fotogalerie
77 fotografií