Brněnská zpěvačka se poprvé vdala právě za okouzlujícího šarmantního Moulíka. „On už předtím ženatý byl, ale Eva se vdávala poprvé,“ zavzpomínal někdejší ředitel Hudebního divadla Karlín herec Antonín Hardt (87). Právě v Karlíně trávil dirigent své nejslavnější období. S divadlem se opakovaně účastnil turné v Japonsku, kde kromě muzikálů dirigoval i Straussovu operetu Netopýr a muzikálový koncert That`s Musical Highlight. „Byli spolu nějakou dobu. Nakonec Eva opustila Arnošta. Myslím, že se vrátila ke své bývalé lásce. On se pak ještě párkrát oženil, ona taky,“ dodal Hardt.

Odmítl veřejný pohřeb

Sama Eva Veškrnová si svého švagra, někdejšího prezidenta Václava Havla (†75), vážila a velmi si oblíbila. „Venoušek byl velmi klidný, nekonfliktní člověk. A taky chodící kronika,“ řekla v jednom rozhovoru pro brněnský deník. Vždy elegantního Arnošta Moulíka v posledních měsících zcela zradilo zdraví. Nemohl už vůbec chodit. Jeho v pořadí pátá manželka Iva, která se o něj velmi obětavě starala, ho musela svěřit do odborné péče. Dirigent ještě za života odmítl veřejný pohřeb, přál si rozloučení pouze v rodinném kruhu. 

Přišla o ledvinu

Zpěvačka a herečka Eva Veškrnová má celý život vážné zdravotní problémy. Paradoxně jí lékaři omylem oddoperovali zdravou ledvinu místo té nemocné, což zjistila až po určité době. „Celá léta jsem žila, tančila a zpívala s jedinou nemocnou ledvinou, ale neměla jsem o tom ani potuchy,“ přiznala zpěvačka. Kvůli nemoci ledvin zažila i klinickou smrt.

Video
délka: 03:26.50
Video se připravuje ...

Dagmar Havlová – holka z porcelánu všechny překvapila svým smyslem pro humor Videohub

Fotogalerie
43 fotografií