Počátkem října se známý písničkář Tomáš Klus na svém instagramu podělil se svými příznivci o novinku ve svém „zvěřinci“: černé kuřátko jménem Oreo, které odmítla jeho maminka, „adoptovaly“ zpěvákovy tři děti, syn Alfréd (6) a dcerky Josefína (9) a Jenovéfa (5). „Jsem z toho tak pěkně, po chlapsku dojatej,“ svěřil se tehdy interpret písní Nina či Pánubohu do oken. Jenže za necelé dva měsíce bylo všechno jinak. Konec listopadu přinesl i nečekaně krutý konec kuřátku.

„Ne šťastné jest dělati z kuřat na okraji lesa domácí mazlíčky, neboť srdéčka dětská k nim přirůstají, a ač drůbež pak přerůstá z krabic a trousí fekálie po koupelně, stále vroucněji je ratolestmi milována,“ uvedl na sociální síti Klus. Kuřátko se z domova stěhovalo na zahradu, do oploceného výběhu, který měl slepice ochránit před návštěvou kuny, co jim minule roztrhala polovinu slepičího osazenstva. I tak však kuře neochránili - do kurníku se dostala kočka.

Video
délka: 05:09.79
Video se připravuje ...

Tomáš Klus a Tamara Klusová: Podpořili pacienty s ALS David Turek, Elmer Carvalho

„Oreo odešlo, doufám, rychle, leč bolest roní se i mými dospělými víčky; na to bych byl s to sušit ono slané jezero v útrobách dětského pokoje. Ale jak mladší sestra pravila starší: 'Tak to je, Josi, teď má Oreo nahoře schůzku s Katie Perry a Yoko (drůbež) a taky s táty tátou a Maxíkem (ryba), a hvězdy jsou světla z té parády, co jim tam svítí na mejdan!'“ citoval bolestí zasažený umělec slova své dcerky, a zdůraznil, že si u nich kuřátko „žilo dobře, ale rychle“.

Svou soustrast mu pod snímkem Josefínky s Oreem vyjádřila celá řada kolegů a kolegyň z umělecké branže, například herečka Sandra Nováková (40), herec Jiří Ployhar (46), zpěvačka Michaela Tomešová (31) či třeba tanečnice Natálie Otáhalová (22) a další, ale také Klusovi příznivci. „Tohle je pro děti nejlepší škola života,“ shodovali se. A i když je to možná trochu drsné, a pro děti je drastický skon nejnovějšího „domácího mazlíčka“ jistě velkým šokem, nejspíš mají pravdu.

Fotogalerie
56 fotografií