Známý písničkář Tomáš Klus, který před pár dny oslavil šestatřicáté narozeniny, se zamyslel nad hláškou, kterou nedávno někde slyšel. Na otázku, co je na světě špatně, byla totiž jediná a poměrně stručná odpověď: Lidi! A Klus s tím plně souhlasí. „Já osobně mám největší strach z lidí,“ šokoval na Instagramu interpret hitů Nina, Pánubohu do oken či A pak, který hlásí, že se nemůže „vrhat na záchranu světa, a přitom sám tonout v předsudcích“.

„Když jdu v noci lesem, bojím se, že mě někdo ťukne po palici a čajzne mi spacák – nebojím se, že mě sežere medvěd. Když jdu po městě nebo teď, jak tady sedím, nebojím se, že mě uzobou holubi, ale že mi ten týpek v kapuci sebere telefon a já ho v těch pantoflích nedohoním. Nebojím se, že mě kousne ten pitbull, ale ten pán, co ho má na řemenu s ocelovými cvoky, by mohl...“ líčil své každodenní úzkosti.

VIDEO: Tomáš Klus je v Bambitce králem i kominíkem

Video
délka: 03:32.16
Video se připravuje ...

Tomáš Klus je v Bambitce králem i kominíkem. Bioscop

Zpěvák si uvědomuje, že je problém i na jeho straně, na vině je podle něj „jenom jeho hlava“. Díky tomu pak dochází ke kuriózním situacím. „Párkrát už se mi to stalo. Někoho jsem viděl a hned mi to jelo – ty kráso, to je exot, ať na mě nekouká, proboha, ať ke mě nejde, ne! Aaa... ‚Dobrý den.‘ – ‚Dobrý den, pane Klus, jen vám chci potřást rukou, že si moc vážím toho, co děláte.‘ A já bych se nejraději propad a dávám mu doživotní vstup na své koncerty.“

„Děšen velkými strachy přehlížím, co se mnou strach dělá na té nejbazálnější úrovni. Čím tedy začít? Ano, chápu, že sebou, ale co je podle vás ten největší blok, který nás drží v nedůvěře vůči světu?“ ptá se hudebník, který je trojnásobným otcem. 

„Já osobně v tom vidím neprůhledný vztah. Vztah k sobě, k druhým, k věcem, k přírodě, k víře... Jsou-li totiž vztahy čisté, máme možnost prožít spokojenost bez ohledu na finanční či společenskou situaci, ve své podstatě totiž právě vázáním dobrých vztahů splňujeme svůj úkol, jsme tady pro sebe,“ nabízí řešení.

Fotogalerie
54 fotografií