Dagmar a Libuše byly stejně staré, obě pocházely z Moravy a obě studovaly herectví u Stanislava Zindulky (†86). A když si Libuška vzala Josefa za manžela, stali se všichni velkými přáteli.

Když loni filmová Popelka náhle zemřela, byla Dagmar na pokraji zhroucení. „Bože, ne! Všechno ve mně pláče. Objímám Tě, holčičko moje...“ zoufala si v příspěvku, který později rozšířila o zřejmě jednu z posledních fotografií ze setkání s Libuškou a jejím manželem Josefem Abrhámem.

Na pohřbu Šafránkové bylo zřejmé, že její manžel není v dobrém zdravotním stavu - byl upoután na invalidním vozíčku, pohublý a s nepřítomným výrazem ve tváři. Jeho pověstná jiskra v oku byla tatam. Svou životní lásku herec přežil o 11 měsíců. Jeho pondělní odchod dnes, tedy o den později, oznámil syn Josef.

VIDEO: Josef Abrhám (†82) pro Blesk: S Libuškou to byla láska na první pohled

Video
délka: 01:39.77
Video patří k placenému obsahu Blesku
Odemknout video

Josef Abrhám (†82) pro Blesk: S Libuškou to byla láska na první pohled Alice Rossi, Lenka Chvostová

Včerejší zatmění měsíce a sluneční bouře přinesly smutnou zprávu. Téměř do roka za svou ženou odešel i tento noblesní, vzdělaný člověk, kolegiální herecký partner a především velký herec moderního intimního stylu. Odešel kamarád Josef Abrhám. Upřímnou soustrast Jozífkovi, který tatínka dochoval, Mirce i celé truchlící pečující rodině. Milý Pepo, tu zmrzlinu si dáme spolu až TAM. Bůh s Tebou. Modlím se,“ napsala na sociální síť Havlová a přidala několik společných fotografií.

Ať už se jednalo o snímky filmů, přičemž nechybí ani z Odcházení, který režíroval její manžel Václav Havel.Další fotky pak byly z pohřbu Stanislava Zindulky.

Fotogalerie
35 fotografií