Seriál Nemocnice na kraji města Jaroslava Dietla (†56) byl ve své době – a vlastně dodnes stále je – skutečným fenoménem. Zaujal nejenom zajímavými případy, co se na ortopedii v Boru dostaly, ale i spletitými osudy hlavních hrdinů. Těch měl hned několik – ať už to byla začínající lékařka Čeňková v podání Elišky Balzerové, distingovaný primář Sova alias Ladislav Chudík, jenž měl problémy se svým dospělým synem, co podlehl démonu alkoholu, anebo právě záletný a vždy okouzlující doktor Blažej, kterého ztvárnil Josef Abrhám.

Byla to postava velice nejednoznačná – nedokázal odolat žádné krásné ženě, rád se napil, tu a tam se věnoval hazardním hrám… a přece byl ve své práci uznávaným odborníkem, jenž se nakonec stal primářem (a v dalších řadách dokonce ředitelem celé nemocnice). Změna u něj nastala poté, co se sblížil s plachou, nemluvnou sestřičkou Inou, kterou ztvárnila krásná Andrea Čunderlíková. Z románku se vyklubala láska jako trám, z níž vzešlo dokonce společné dítě, syn Arnošt. Tehdy se však Blažej zachoval jako muž, své ženě přiznal, jak se věci mají, a začal nový život po boku Iny.

VIDEO: Josef Abrhám: Herec, který neprodal svůj talent lacino

Video
délka: 03:11.48
Video se připravuje ...

Josef Abrhám: Herec, který neprodal svůj talent lacino Videohub

Po jejím skonu pak na ni dlouho nedokázal zapomenout, než mu v Nemocnici na kraji města – Nové osudy v roce 2008 scenáristé přivedli do cesty rozvedenou, trochu praštěnou spisovatelku Annu, kterou si zahrála jeho životní láska – Libuše Šafránková (†68).

Právě jejich milostný příběh trochu připomíná seriálovou linku tajných dostaveníček, štěstí této dvojice, která po dlouhá léta tvořila stabilní pár českého šoubyznysu, bylo totiž vykoupeno krutou křivdou. Mezi mladinkou herečkou z brněnské konzervatoře a tehdy už známým hercem prý před lety okamžitě přeskočila jiskra. Traduje se dokonce, že na něj tehdy cílevědomá Šafránková ukázala prstem a prohlásila, že si ho jednoho dne vezme za muže.

Mělo to však jeden háček: Josef, o třináct let starší než ona, byl v té době zadaný. A šlo o dost vážný vztah, s herečkou a zpěvačkou Naďou Urbánkovou dokonce plánovali, že založí rodinu. Jenže jak už to bývá, citům se poroučet nedá, a zamilované hrdličky se spolu začaly tajně stýkat.

Dvojí život vydržel Abrhám vést celé dva roky, než se nic netušící Naďa o hercově nevěře dozvěděla - poněkud potupně - od své kadeřnice. „Strašně jsem se do něj zamilovala. Vydrželi jsme spolu osm let. Nikdy jsme se nevzali, byl to však jeden z nejdelších vztahů mého života. A z mé strany určitě nejsilnější! Jen na ten rozchod nerada vzpomínám,“ říkala s odstupem času Urbánková.

VIDEO: Libuše Šafránková zemřela počátkem června 2021: Jaký byl její životní příběh?

Video
délka: 02:43.24
Video se připravuje ...

Zemřela Libuše Šafránková: Jaký byl její životní příběh? Videohub

Zatímco jí se dále v milostném životě už tolik nedařilo, Šafránková a Abrhám si řekli své „ano“ v roce 1976, měli spolu jednoho syna, Josefa, díky kterému se dočkali pěti vnoučátek, a byli spolu šťastni až do Libuščiny předčasné smrti… Nedlouho poté ji do nebe následoval i Abrhám. Urbánková jim však nakonec odpustila. „Já jsem si Libušky velice vážila, stejně tak Josefa. Po čase jsem pochopila, že to byli lidi, kteří k sobě neuvěřitelně patřili. Oni si byli nesmírně podobní, talentovaní, byli prostě ideální,“ nechala se slyšet pro TN.cz bývalá milostná sokyně. Do očí jim to však už říct nestihla...

Fotogalerie
42 fotografií