Libuše Šafránková alias všemi milovaná Popelka zemřela 9. června 2021 v nemocnici, jen pár dní po své narozeninové oslavě. Bohužel z plánované operace už se domů nevrátila. Pro jejího muže, který po jejím boku prožil čtvrt století, to musela být ohromná rána.

Když se tak v červnu konalo poslední rozloučení se Šafránkovou, nechyběl tam ani on, ačkoliv by se mu asi nikdo nedivil, kdyby tuto smutnou akci vynechal a zůstal doma. Jako správný bojovník dorazil na vozíčku, a ukázal tak veřejnosti svoji tvář, proměněnou stářím a nemocemi. Propadlé tváře, ztrhaný výraz... Asi nikdo už by v něm nehledal svůdníka Blažeje z Nemocnice na kraji města. 

Bohužel nešlo jenom o vzhled, ale Josef vypadal tak trochu i mimo psychicky. Jeho nepřítomný výraz skoro až děsil. Mohlo to být žalem, někoho ale jistě napadla i smutná myšlenka, jestli se jeho stav nezhoršil natolik, že už herec nebyl ani moc schopen vnímat, co se kolem něj děje.

„Pepík je na tom blbě, já to tušil. Nemluvili jsme spolu, jen se na mě díval a držel mi ruku,“ svěřil Blesku tehdy po pohřbu Kačer, jenž tehdy také ztratil milovanou ženu Ninu Divíškovou (†84). 

A o Abrháma měli strach i jiní kolegové, včetně herečky Evy Hruškové (70). „Dělá mi starosti, nevypadal vůbec dobře. Snad má dobrou péči...“ Dobrou péči Josef jistě měl, bohužel jeho čas na zemi byl již zřejmě vyměřen. Fotky z pohřbu se tak staly jeho posledními fotkami na veřejnosti před smrtí. Ostatně ani cenu Thálie si již osobně nepřevzal... Nakonec zemřel necelý rok od pohřbu, a to v pondělí 16. května 2022 v podvečer. Možná už jsou teď s Libuškou zase spolu...

VIDEO: Josef Abrhám: Herec, který neprodal svůj talent lacino

Video
délka: 03:11.48
Video se připravuje ...

Josef Abrhám: Herec, který neprodal svůj talent lacino Videohub

Fotogalerie
81 fotografií