Jedinečný mezinárodní koncert Zachraňme Ukrajinu propojí telemostem umělce z celé Evropy. Za Českou republiku se do projektu zapojí jedno velmi zvučné jméno  - Tomáš Klus, který se tak objeví ve vybrané společnosti úspěšných zahraničních  kapel a umělců.  Mezi účinkujícími se objeví například Imagine Dragons, Fatboy Slim, Craig David, Placebo, Nothing But Thieves, TLC, Within Temptation, Grandson, Kadebostany, Netta a mnoho dalších.

V neděli 27. března bude dvacet televizních stanic vysílat mimořádný mezinárodní koncert na podporu Ukrajiny s názvem Zachraňme Ukrajinu – #StopWar. Telemostem propojí umělce napříč Evropou a sledovat ho budou moct lidé po celém světě. Koncert pořádaný polskou televizí TVP se odehraje ve Varšavě, začíná v 17.30 a ve stejný čas ho bude vysílat ČT 2. 

Mezinárodní charitativní koncertní maraton potrvá přibližně dvě hodiny. Budou ho přenášet televize ve 20 zemích Evropy a bude dostupný i přes streamovací platformy nebo sociální sítě. Nejen během jeho průběhu můžou diváci finančně přispívat na humanitární pomoc ukrajinským občanům, kteří kvůli ruské invazi museli opustit své domovy. 

VIDEO: Tomáš Klus proplakal koncert! Bylo to silnější než já, přiznal

Video
délka: 03:04.48
Video se připravuje ...

Tomáš Klus proplakal koncert! Bylo to silnější než já, přiznal Markéta Reinischová

Hudební maraton zahrne také videonahrávky vzkazů a vystoupení světových i ukrajinských umělců, aktivistů, herců, sportovců, veřejných činitelů a dalších. Ukáže i krátké příběhy o současném životě na Ukrajině spoutané válkou. Cílem akce je jednak ukázat milionům lidí realitu ruské agrese a vyzvat je, aby podporovali Ukrajinu v tak těžké chvíli, a zároveň získat finanční prostředky na humanitární potřeby ukrajinských uprchlíků.

Fotogalerie
31 fotografií