Už od mala se David Ondříček díky svému tátovi Miroslavu Ondříčkovi pohyboval v prostředí filmu. Hodně se od něho naučil, za což je mu doteď vděčný. Ještě za jeho života s ním David všechna díla, která měl v plánu točit, konzultoval. A dělá to tak i dnes, i když je táta po smrti.

„Mám ho furt nějak nad sebou. Možná je to nějaký můj výplod, který mi může radit špatně, ale já se s ním radím pořád. Já třeba i vím, že točím něco, s čím on by nesouhlasil. Ale ve svých 53 letech už jsem natolik samostatný, že si to lajsnu, že jdu proti němu. Ve svých myšlenkách se mu pak omluvím, ale většinou vycházím z toho, co jsem se naučil od něj, od mistrů jako Forman, Passer a tak dále,“ prozradil Ondříček v pořadu Blízká setkání na Českém rozhlase Dvojka.

David Ondříček má za sebou premiéru svého posledního filmu nebo spíš minisérie Král Šumavy. Právě takový film by mu jeho otec rozmlouval. „Kdysi jsem se ho ptal, co by dělal, kdyby měl točit ve tmě bez zdroje světla, a on mi odpověděl, že by ten film nevzal. A Král Šumavy je prakticky celý ve tmě. Jenže dnes už ta technika pokročilá, a i když jsme se na place s herci téměř neviděli, na kameře je všechno vidět,“ vysvětlil režisér, který nedávnou premiéru s diváky nesdílel. „Když se poprvé zasmáli, šel jsem na pivo,“ uvedl jako důvod své abscence v Kině Lucerna.

Video
délka: 02:25.40
Video se připravuje ...

David Ondříček už má za Zátopka první ceny: Snad jsme nepřepálili start! David Turek

Fotogalerie
26 fotografií