Pátek 22. září 2023
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Princezna Catherine vzdala šperky hold zesnulé tchyni Dianě (†36): A co měla na broži?!

/
 • Kate Middleton vzdala holt zesnulé tchyni!
  24. listopadu 2022 ● 09:54

  Princezna z Walesu na prvním státním banketu za vlády krále Karla III. (74) doslova a do písmene zazářila. Prezidentovi Jihoafrické republiky dělala v Buckinghamském paláci společnost v oslnivé róbě s ještě oslnivějšími šperky - jimiž Kate Middletonová (41) vzdala hold jak mamince svého manžela, prince Williama (40), tak i jeho nedávno zesnulé babičce, anglické vladařce...

 • 1.

  Šaty

  Princezna z Walesu se s Cyrilem Ramaphosou (70), prezidentem Jihoafrické republiky (JAR), během státního banketu v Buckinghamském paláci báječně bavila. A ohromně jí to slušelo. Aby také ne - na sobě měla drahokamy zdobené bílé šaty s pláštěm od své oblíbené módní návrhářky Jenny Packhamové (57) a šperky, co jí dodávaly na lesku. Jak svým outfitem, tak i klenoty odkazovala na svou tchyni princeznu Dianu, která dost podobné šaty vynesla během své oficiální návštěvy Hongkongu v roce 1989.  

 • 2.

  Korunka

  Nejinak tomu bylo i s klenoty. Catherine měla na hlavě korunku, jíž se říká Cambridge Lover's Knot. Původně byla tato tiára svatebním darem pro princeznu Dianu, bývalou manželku prince Charlese, dnes krále Karla III. Dostala ji v roce 1981 a poprvé ji pak vynesla při státním otevření parlamentu. Princezna Catherine, ještě nedávno známá pod neformálnějším oslovením Kate Middletonová, korunu spárovala s diamantovými a perlovými náušnicemi, které také kdysi patřily její zesnulé tchyni. 

 • 3.

  Brož

  Všímaví příznivci královské rodiny rovněž poukázali na půvabný detail: hruď princezny Catherine zdobil Řád královské rodiny, tvořený portrétem člena rodiny na žluté stuze. Princezna zvolila na brož podobenku v září zesnulé královny Alžběty II. (†96), čímž vzdala hold i národem milované vladařce. To vše doplnila ještě modrou šerpou, kterou Lady Di často nosila na společenské akce, perlovým náramkem a botkami značky Gianvito Rossi. To vše doplnila pak už jenom jemným líčením... a byla bez jakéhokoliv přehánění zcela okouzlující.

 • 4.

  Galerie

  Na další snímky z této recepce, jíž se účastnil i Catherinin manžel princ William či Karlova choť Camilla (75), se můžete podívat do naší galerie.

  Video
  délka: 05:12.40
  Video se připravuje ...

  5 věcí, které má Kate Middleton společné s princeznou Dianou Videohub

  Fotogalerie
  32 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 4

ivana kollerova: Catherine, princezna z Walesu. ikdyz nechapu proc se zdejsi autori snazi cpat do kazdeho clanku jeji jmeno za svobodna.

(27. 11. 2022 22:07)

fido2: Žlutá a modrá -to je ukrajina.

(24. 11. 2022 14:32)

fido2: Kdo je catherine - kačka?

(24. 11. 2022 14:31)

Rooza: Ách jo Blesk. To je neuvěřitelná slátanina.
Zaprvé, to není žádná "korunka", ale diadém. Princezna Di ho nedostala, ale byl jí královnou Alžbětou zapůjčen na svatbu. Ona tenkrát zvolila jiný diadém, rodiny Spencer. Přesto si ho poté natolik oblíbila, že ačkoliv je prý velmi těžký, nosila ho nejčastěji. Po rozvodu s princem Charlesem diadém putoval do královského trezoru, kde ležel až do prosince 2015, kdy ho královna poprvé zapůjčila Kate.
Diadém byl vyroben pro královnu Mary v roce 1914, jako kopie podobného diadému její babičky, vévodkyně z Cambridge. Materiál byl z její vlastní sbírky. Po její smrti diadém připadl královně Alžbětě, která ho občas v 50 létech nosila. Oblíbila si však jiné, lehčí, z kterých tolik nebolí hlava.
A zadruhé, modrá šerpa. Tu princezna Di NIKDY nenosila, protože ji prostě nenáležela.
Modrá šerpa je viktoriánský královský řád, jehož historie sahá až do poloviny 14 století. Náleží k němu i Maltézský kříž. Každý panovník jich má k dispozici pouze 24, takže ho dostávají pouze lidé opravdu hodně blízcí. Je to rytířský řád. Princezna Kate ho od královny dostala v roce 2019, při příležitosti 8 výroční jejího sňatku s princem Williamem.
A ten obrázek na Královském rodinném řádu si taky nevybrala sama. Řád jí udělila královna, proto její portrét. A žlutá barva má také svůj význam, ale to až jindy.
Hlavně že víte věk návrhářky šatů princezny Kate. Bravo, tleskáme! 👏

(24. 11. 2022 13:32)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy