Byl mejdan a blblo se. A Míša s kamarádkou se z nepochopitelného důvodu rozhodly, že sní kus listu difenbachie.

Doktoři nic nepoznali!

„Proč, to vážně nevím. Míšina kámoška ji ale vyplivla a rozleptala si jenom pusu. Sestra ji však spolkla, kvůli tomu se jí pak odloupla sliznice v žaludku, přestala přijímat důležité železo a nedělaly se jí červené krvinky. Schytala to játra a byl konec,“ vůbec poprvé přiznala Aňa.

„Ono jí špatně nejdřív nebylo, potom lékaři asi nasadili špatnou léčbu a pak už bylo na všechno pozdě,“ dodala.

Zavzpomínají na oslavě

Ani oslava Aniny maminky Olgy, které je 100 právě dnes, se samozřejmě neobejde bez vzpomínek na sestru Míšu. Ta je mimochodem matkou klávesáka a zakladatele skupiny Lucie Michala Dvořáka (56).

„Nejde si nevzpomenout, pořád nám moc chybí. Maminka je čipera, chodí jí to, hraje v počítači střílecí kuličky, na síti je vlastně neustále, a má se v domě pro seniory fajn. V rodině máme zřejmě dlouhověkost. O to je tragičtější, v kolika letech a proč Míša zemřela,“ posteskla si včera Aňa. „Byla to samozřejmě sestřina velká blbost, ale bohužel selhali i doktoři, kteří nic nepoznali,“ zdůraznila Štaidlová

Gratuluje i Dvořák z Lucie

Míša by prý určitě žasla nad úspěchy svého syna Michala v Lucii. A toho právě dnešní jubilantka a babička Olga vedla k muzice a nechala učit hrát na piano. „A když jsem s Láďou bydlela v Jevanech, maminka si pořídila u Kostelce nad Černými lesy chajdu, aby mi byla poblíž. No a tu Michalovi půjčovala, aby mohl zkoušet a nerušil při tom sousedy. Tam měl kolem sebe jenom srnky, tak mohli dělat bordel podle libosti,“ komentovala Aňa s tím, že na oslavě stých narozenin maminky Olgy bude samozřejmě i Michal.

Video
Video se připravuje ...

Zemřel Ladislav Štaidl (†75): Jak komentoval dráhu syna Artura? Co se mu nelíbilo? Blesk TV

„Oslavu uděláme u maminky v domě pro seniory v neděli. Napočítala jsem, že nás tam bude na 35 hostů! To budou mít senioři radost,“ usmívá se Aňa.

Difenbachie obsahují krystalky šťavelanu vápenatého a celá rostlina je jedovatá. Kdyby se list rozžvýkal, šťavelan způsobuje pálení, otok a dokonce i smrt.

Fotogalerie
31 fotografií