Před necelým týdnem herečka s manželem sbalili saky paky a vypravili se na druhý konec světa.

„Duha za mnou, duha přede mnou… prostě jsme po tý duze sklouzli až na druhou stranu světa,“ pochlubila se Aňa, která posléze upřesnila svou polohu. „Tohle jsou barvy jednoho dne na severu. Nový Zéland je téměř na každým metru jiný. Proměnlivý. Krásný. Tohle je potřetí, co tu jsem… a znovu vidím věci, který jsem nikdy neviděla.“

Manželé si pronajali karavan. Jediný problém měli s řízením vlevo, ale i na to si zvykli.

Video
Video se připravuje ...

Filmová Prezidentka Aňa Geislerová: Proč na premiéru nepřišel Vetchý? Markéta Reinischová

Geislerová si splnila svůj dětský sen. „Nikdy bych neřekla, že budu takhle bulet. Hobit je moje dětství s knihou. Sny o hvozdu, elfech a dobrodružství. Úžasný den,“ přiznala Aňa, která navštívila tzv. Hobitín. Titěrné domečky s kruhovými vstupy jsou zasazeny do svahů nedaleko města Matamata. V ságách Pán prstenůHobit se mezi nimi procházeli hobiti, po dotočení je nahradili turisté.

Místo, kde žil Bilbo Pytlík

První Hobitín vznikl na místech, jež si režisér Peter Jackson vyhlédl z helikoptéry už v březnu 1999 pro natáčení Pána prstenů. Šlo ale jen o „papundeklové“ kulisy. Až s natáčením trilogie Hobit se filmové kulisy proměnily v opravdovou hobití vesničku, kterou turisté milují a hojně ji navštěvují.

Fotogalerie
55 fotografií