Amerika má modlu Presleyho, my máme nesmrtelného Gotta. „Před plakátem k filmu Elvis nelze v Praze už několik týdnů jak uniknout. Když jsem ho uviděl poprvé, okamžitě se mi vybavila černobílá fotka s Karlem,“ upozornil Blesk bývalý Slavíkův tajemník Jan Adam (58).

Stejný oblek

„Hrabal jsem v archivu, který čítá asi na čtyři tisíce Karlových fotek, a našel jsem ji!“ zaradoval se Adam a pak snímek pořízený roku 1990 v pražské Sportovní hale Blesku poskytl.

Potěšen byl i autor fotografie Miloš Schmiedberger (74). „Karel, to byl velký Elvis!“ konstatoval fotograf. A připomněl, že Gott si tehdy dokonce nechal ušít oblek po vzoru Presleyho z legendárního vystoupení rokenrolového krále v Las Vegas.

Vzor a dárek

„Elvis byl Karlův obrovský vzor, troufám si říct, že největší. A z Butlera a vůbec z toho, že ten film vznikl, by byl Karel nadšen,“ dodal ještě Schmiedberger. A bývalý Slavíkův tajemník Adam s odkazem na fotku, která dosud nikdy nebyla zveřejněna, poznamenal: „Moc pěkný dárek ke Karlovým nedožitým třiaosmdesátým narozeninám!“

Fotogalerie
23 fotografií