Před časem Jonákův kamarád a bývalý DJ z Discolandu Sylvie Uwa Vaník oznámil, že současný majitel chce objekt, ve kterém klub sídlil, částečně zdemolovat a přestavět na byty s restaurací. Než k tomu ale dojde, rozhodli se fanoušci devadesátek a bývalí štamgasti s klubem ve velkém stylu rozloučit. 

Za dýdžejský pult se postavil syn legendárního klavíristy Rudolfa Rokla (†55) Patrik (54), který v klubu roky hrál. „Nejenom, že všude byly vidět peníze, protože Ivan opravdu na ničem nešetřil. Zatím nikdy jsem se nesetkal s tak dokonalým technickým vybavením diskotéky. Všechno fungovalo naprosto perfektně, lasery, osvětlení, reproaparatura,“ zavzpomínal Rokl, který to po letech rozjel jako zamlada. 

Sekundoval mu hitmaker Michal David a také Sagvan Tofi, kteří zpívali své roky osvědčené hity. Takže Dávej, ber znělo po celé Libni... 

VIDEO: JONÁKOVA PRVNÍ NOC NA SVOBODĚ

Video
Video se připravuje ...

JONÁKOVA PRVNÍ NOC NA SVOBODĚ David Turek

Aby se navodila ta spravná atmosféra, objevil se v Discolandu i její tehdejší majitel Ivan Jonák! Ale ne te ten skutečný, protože Ivan zemřel před šesti lety, ale převlečený za něj přišel herec Michal Novotný. Náhoda to není, protože herec Jonáka ztvárnil v seriálu Devadesátky a vypadal opravdu autenticky.

S mým obličejem stačilo hodit mi na hlavu tu ovci, jak jsme paruce pracovně říkali, a bylo to. Ale ne, kluci maskéři odvedli opravdu skvělou práci. Svědčí o tom i to, že bývalí kamarádi Jonáka z Libně, kteří se přišli na natáčení podívat, byli chvilinku na pochybách, kdo to tam vlastně stojí,“ řekl před časem Blesku. 

Pozvaní hosté se snažili navodit tehdejší dobu aspoň oblečením, takže všude byly k vidění zářivé legíny, džínové bundičky, plastové náramky, vyčesané vlasy... V jedné dámské partičce nechyběla ani exmanželka kuchaře Emanuela Ridiho Jana. 

Fotogalerie
57 fotografií