Jen díky účinkování v Tváři si podle informací Aha! přišel na cca 20 tisíc korun za jeden díl, to je za deset pokračování cca 200 000 tisíc korun. Za aktuálně vysílanou druhou řadu show Peče celá země mu honorář přistál na účtu už v minulých měsících a šlo – stejně jako v případě Tváře – o cca 20 tisíc za díl, tedy ve výsledku o dalších cca 200 tisíc. Nutno podotknout, že sumy jsou nezdaněné a Kopta za ně státu odvede patřičné částky příští rok, po podání daňového přiznání.

Klíčové divadlo

Velkou pracovní náplní je také divadlo. Už na začátku června se objeví v roli klavíristy v chystaném představení Marta na Letní scéně Musea Kampa. Tam také bude po celé léto znovu hrát hlavní roli v představení Werich. Díky oběma projektům si přijde měsíčně na dalších cca 100 tisíc korun. A do toho všeho Kopta dál hraje v divadlech ABC, Semafor, Viola, Broadway. Odtud mu na účet přitéká další příjem.

Nic netrvá věčně

„Někteří lidé mi teď říkají, že se bojí, aby neotevřeli konzervu a nevypadnul jsem na ně já. Víte, teď je zkrátka období, kdy mám více práce... Ale to nepotrvá věčně,“ komentoval před několika dny své vytížení sám herec, muzikant a moderátor.

Zlaté časy

Václava Koptu můžeme pravidelně slýchat také v rádiu, kde rozhodně nepracuje zdarma. Na Českém rozhlase Dvojka každou neděli moderuje pořad Zlaté časy, v němž posluchačům vypráví historky z dob minulých a k tomu jim hraje archivní písně. A mimochodem, před čtyřmi roky napsal i vtipnou knihu plnou svých historek ze života – Prodloužená jízda.

Video: Václav Kopta na psím dnu: Psí senioři v útulcích potřebují pomoc

Video
délka: 03:49.68
Video se připravuje ...

Václav Kopta na psím dnu: Psí senioři v útulcích potřebují pomoc Gabriela Maryšková

Fotogalerie
52 fotografií