Pořad byl přitom v sobotu s 976 tisíci dospělých diváků opět nejsledovanějším programem večera i celého sobotního dne. Premiéra před týdnem zlákala dokonce o 54 tisíc lidí víc...

Show, kterou ČT natočila už loni na jaře, má za sebou druhý díl. Jenže nikdo ze štábu neměl do této chvíle tušení, že pořad může z hodiny na hodinu z obrazovek zmizet.

„Vzhledem k současnému dění na Ukrajině se může schéma v souvislosti s nějakou mimořádnou událostí měnit. A týká se to i pořadu Peče celá země,“ upozornil PR manažer pořadu Ondřej Bambas.

Podle zjištění Blesku by na Kavčích horách k takovému kroku přistoupili tehdy, pokud by se během válečného konfliktu odehrála zásadní událost, kterou by bylo nutné zpravodajstvím či mimořádným speciálem nabídnout kromě stanice ČT24 i divákům ČT1. Vysílání Peče celá země by mohl zásadně ovlivnit i např. mimořádný projev prezidenta republiky Miloše Zemana (77) či premiéra Petra Fialy (57).

TV Nova nejspíš kvůli kolizi s úspěšnou pekařskou show stáhla ze sobotního vysílání seriál Šéfka.

Porotce Peče celá země Josef Maršálek (39) mimořádnému opatření ČT rozumí, ale zároveň je pro to, aby lidé měli v televizi možnost odreagovat se od současného dění. „Ty životy musí mít nějaký balanc, protože se může stát, že vás jako člověka nesežere válka, ale stres a strach kolem ní. Pojďme pomáhat všem těm, kterým můžeme pomoci, ale zachovejme si nadhled a zdravý selský rozum,“ prohlásil oblíbený porotce.

VIDEO: Peče celá země: Na co se můžeme těšit v nové řadě?

Video
Video se připravuje ...

Peče celá země: Na co se můžeme těšit v nové řadě? Videohub

Fotogalerie
40 fotografií