Nebyla to tak úplně romantika, jak by si každá žena přála, ale o to více si zásnuby Zlata pamatuje.

Vysokou, čtyřicetistupňovou horečku způsobila herečce prudká změna teplot a jako na potvoru to vyšlo na poslední den v roce. „Chtěla jsem vydržet do půlnoci, když už mám zážitek být v Keni na Silvestra. Petr popíjel a najednou on spadl na zem na kolena. Říkala jsem si, že přebral a že ho v té horečce asi neodnesu,“ popsala Zlata se smíchem v show 7 pádů Honzy Dědka.

„Vtom romanticky vytáhl krabičku, nabídl prsten, a jestli si ho chci vzít. V té horečce jsem řekla ano,“ dodala Adamovská, která se za Štěpánka provdala 28. června 2013. Svatba byla tajná a probíhala na terase jednoho z pražských hotelů.

Cestu si k sobě herci hledali dlouho, jako kolegové se znají už neuvěřitelných 40 let, když se poprvé potkali v roce 1981 v pohádce O stříbrném a zlatém vajíčku. „Představte si, že tu pohádku si Petr nepamatuje. Takovouhle kočku dostane pak nakonec do náruče. Skončili jsme spolu u pece. A on si to nepamatuje,“ řekla Zlata na adresu manžela. „Mladé holky mi nějaké dávali a já neměl čas. Měl jsem v merku jiná děvčátka,“ vysvětloval Petr se smíchem.

Dohromady je pak svedlo natáčení seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, kde před kamerou jako Běla a Eduard měli jakousi generálku svatebního obřadu. 

Do třetice všeho dobrého

Pro Petra i Zlatu se jedná o třetí manželství a oba doufají, že je už posledním. Prvním manželem Adamovské, ač na pouhé čtyři roky, byl publicista Vadim Petrov (64) a kvůli nevěře se rozvedla s publicistou Radkem Johnem (67), který tak trochu zapomněl říct, že má bokem další rodinu. Petrovou první ženou byla herečka Regina Rázlová (74), kterou opustil kvůli o 14 let starší Vlastě Janečkové (†77),  která režírovala pohádku Zlatovláska, kde měl Štěpánek roli Jiříka. S Vlastou byl až do její smrti v roce 2012.

VIDEO: Zlata Adamovská: Proč nikdy nechtěla za manžela herce a proč si nakonec jednoho vzala

Video
Video se připravuje ...

Zlata Adamovská: Proč nikdy nechtěla za manžela herce a proč si nakonec jednoho vzala 

Fotogalerie
48 fotografií