Život s autistickými dětmi není rozhodně jednoduchý. Neustálá péče, střídání nálad a v případě rodiny Katky Sokolové je navíc na mladého Ráďu jen tatínek. „Táta má Ráďu v plném opatrovnictví, ve výhradní péči. Radovan má stejného tátu jako já, ale jinou mámu. Jeho biologická máma o něj příliš nejeví zájem. Jsou už delší dobu rozvedení. Proto táta využívá pomoci asistenční péče, protože jinak by se od Rádi nemohl vzdálit. Střídají se u něj dvě asistentky a občas přijdu já,“ řekla Sokolová. 

Jen díky různým pokusům a způsobům léčby se stav Rádi nezhoršuje. Jde do puberty a naštěstí už se tolik neprojevuje a žije ve svém světě. Sebepoškozovací záchvaty vzteku míval, když byl menší. „Nicméně ano, v jeho diagnóze vidíme určité posuny. Když byl menší, tak se třeba kousal do ruky. Dnes už je mnohem klidnější,“ prozradila v rozhovoru pro Lifee.cz jeho starší sestra Sokolová a dodává: „Léčba je podle mě spíše takový pokus – omyl. Člověk musí individuálně zkoušet, co zafunguje. Táta se Ráďovi neskutečně věnuje, za to má můj velký obdiv. Zkoušel s ním velké množství terapií. Hodně pomohlo, když brácha držel velmi přísnou dietu. Vyhýbal se lepku, cukru, protože právě ve střevech začíná a končí náš imunitní systém. Jídlo také hodně ovlivňuje psychiku. K tomu Radovan podstupuje léčbu kmenovými buňkami. Táta ale hledá také alternativnější a přírodní způsoby léčby.“

Před šesti lety Kateřina Sokolová společně s tátou založila  nejen pro svého bratra nadační fond, který pomáhá autistickým dětem, ale i rodinám, které o ně pečují.

VIDEO: Miss Kateřina Sokolová promluvila o svatbě s politikem! Známe místo!

Video
délka: 02:40.04
Video se připravuje ...

Miss Kateřina Sokolová promluvila o svatbě s politikem! Známe místo Markéta Reinischová

Fotogalerie
38 fotografií