„Stává se to výjimečně, ale mému dítěti se to stalo,“ popisuje Tereza Maxová ve své autobiografické knize Tereza nejhorší chvíle svého života: „Aiden si vždycky venku hrává bos. Stojí večer u nás v Turecku u dveří zadního vchodu, nesvítí tam světlo, na zemi připravená miska s mlékem pro kočku, která ho ale ještě nevypila. Aiden se tam jde podívat a nevšimne si, že je tam had. Zaslechne syčení, nohou se snaží zjistit, co to je. Chudák had v rohu nemá kam utéct, a tak ho uštkne,“ líčí šílený zážitek modelka, která se v tu chvíli málem zhroutila.

Při smyslech však zůstal manžel modelky Burak Oymen, jenž syna okamžitě vzal do nemocnice. A začal boj o život! Maxová si myslela, že půlhodinovou cestu nepřežije. Lékaři dali okamžitě malému Aidenovi protilátky a uvedli ho do umělého spánku. A pro jistotu dali něco na uklidnění i jeho matce, kterou napojili na kapačku.

Tyto tři dny se ukázaly jako nejhorší období v životě Terezy Maxové. Světlo na konci tunelu však zablikalo, a tak to vypadalo, že je Aiden z nejhoršího venku. „Jenže mu pořád černala noha, takže jsem se zase bála. Člověk si říká: Super, přežil, teď hlavně ať mu neamputují nohu. Když řekli, že bude v pořádku, že o nohu nepřijde, tak jsem si zas přála, ať nekulhá… A když už nekulhal, tak jsem si přála, ať si může brzo hrát s dětmi,“ svěřila se Tereza ve své knize, kterou si nadělila ke svým kulatým padesátým narozeninám.

VIDEO: Tereza Maxová o návratu do Česka: Jak děti zvládly přechod do jiné země?

Video
Video se připravuje ...

Tereza Maxová o návratu do Česka: Jak děti zvládly přechod do jiné země? Markéta Reinischová, Jan Jedlička

Tereza Maxová má s Burakem Oymenem dvě děti, dceru Mínu (12) a syna Aidena (10). Z prvního manželství s tenistou Frederikem Fetterleinem vzešel syn Tobias (21). Rodina tráví čas střídavě v Praze a v Turecku, kde její manžel, developer, vybudoval rekreační středisko Kaplankaya. Tráví tam volné chvíle, vzali se tam a zvou si tam přátele.

Fotogalerie
47 fotografií