Herec Marek Adamczyk jde z role do role. Po skvělém výkonu v seriálu Kukačky dostal jednu z hlavních rolí ve filmu Poslední závod.

„Rok jsem se na roli Němce Emericha Ratha, který se pokusí Hanče a Vrbatu zachránit, připravoval. Na druhou stranu jsem si zlepšil fyzickou kondici a naučil se otužovat. Trénovali jsme na historických lyžích a také jsme se vyráželi otužovat, někdy to bylo opravdu drsné,“ řekl Blesku herec, kterého v příběhu dle skutečné události hraje v pokročilejším věku Oldřich Kaiser (66).

A právě ve chvíli, kdy se točila tahle dějová linka, měl Marek na place volno a povídal si se svou přítelkyní Evou Samkovou (28), jež za ním přijela na natáčení. „Najednou někdo zavolal:⁠ ,Evo, zvedej se, jdeš na plac.‘ Chvíli koukala a byla celkem nervózní, ale šla. Samozřejmě mi je jasné, že to nebyla náhoda,“ přiznal se smíchem Adamczyk.

VIDEO: Sportovci na sítích: Z Evy Samkové je herečka, Jakub Hromada se stal otcem.

Video
délka: 01:56.16
Video se připravuje ...

Sportovci na sítích: Z Evy Samkové je herečka, Jakub Hromada se stal otcem. iSport.tv

A tak se olympijská snowboardistka objeví v roli rekreantky, která Ratha v podání Kaisera potká na horách. Mezi natáčením vznikla vtipná scénka. Když Kaiser míjí Evu, tak jí řekne: „Čumíš, Samková, co?“ Ta se smíchem odpoví: „To je borec.“

Eva samozřejmě nechyběla na pražské premiéře v kině Lucerna, kde jí to v černém modelu s krátkým topem seklo. Podpatky ale kvůli nedávným zlomeninám obou kotníků nechala doma.

Fotogalerie
76 fotografií