„Nikdy nevíš, co bude zítra… tak skvělej a tak mladej člověk… Samí, ať máš hezkej obláček…“ napsala na instagram Olga Menzelová poté, co se z instagramu svého partnera, archeologa Miroslava Bárty (52), dozvěděla o náhlém skonu muže jménem Sami, jehož s Bárou zjevně pojila společná práce na vykopávkách. Ve videu, které archeolog ostatně zveřejnil s popiskem „poslední výlet se Samim, cestuj bezpečně, můj drahý, starý přáteli, odpočívej v pokoji“, si onen muž hraje v písku s malým Albertem (2) – synem Menzelové a Bárty.

Kromě malého Alberta má vdova po slavném režisérovi ještě další dvě děti. Nejstarší dceru Annu Karolínu (13) má s režisérem Jaroslavem Brabcem (67), a otcem druhé dcery Evy Marie (7) je sám Jiří Menzel. Nejmenší dítko má Olga právě se známým egyptologem, ovšem chlapeček přišel na svět ještě v době, kdy byl muž, jenž stojí za oblíbenými snímky, jako je třeba komedie Vesničko má středisková, líbezné Postřižiny či oscarové drama Ostře sledované vlaky, ještě naživu. Své manželce mimomanželské vztahy toleroval – chtěl, aby byla hlavně šťastná.

VIDEO: Olga Menzelová: Svoje děti nemlátím, ale občas musím zklidnit nervy sklenkou vína

Video
délka: 29:46.44
Video se připravuje ...

Olga Menzelová: Svoje děti nemlátím, ale občas musím zklidnit nervy sklenkou vína Videohub

Půvabná Olga je však v těchto dnech velmi smutná. Příčinu smrti muže, k němuž měl podle všeho blízko jak Bárta, tak i Menzelová, ale ani jeden z nich na sociální síti nezveřejnil – se vší pravděpodobností ji totiž ani jeden neví. „Asi srdíčko… Už je na Boží pravdě. Těžko tomu věrit… jsme tady jen na chvíli,“ stýskala si v komentářích Menzelová, která má s tragickými odchody milovaných sama své trpké zkušenosti. O svého nemohoucího manžela se ostatně starala až do úplného konce v roce 2020. A to již od listopadu 2017, kdy jeho mozek napadla meningokoková infekce.

Přestože Menzel po operaci nějakou dobu pobýval na rehabilitační klinice na Malvazinkách a následně v několika dalších ústavech, dožil nakonec doma, obklopen všemi milovanými. Olga pro něj nechala zařídit speciální pokoj s přístroji, které ke svému životu potřeboval. Nejcennější pro něj byla ale jistě právě přítomnost manželky i dětí, jež mu dělaly radost. I přesto, že je dlouho mít vůbec nechtěl a měl pověst bezdětného mládence a bonvivána...

Fotogalerie
58 fotografií