Neděle 26. května 2024
Svátek slaví Filip, zítra Valdemar
Oblačno, bouřka 23°C

Životní kolotoč oslavenkyně Olgy Menzelové (44): Domácnost s více muži i rány po smrti Jiřího (†82)!

/
 • Olga Menzelová a její osudoví muži.
  26. ledna 2022 ● 05:00

  Život Olgy Menzelové by vydal rovnou na několik knih. Po boku oscarového režiséra Jiřího Menzela (†82) zažila vzestupy a pády a zblízka poznala mnohé významné osobnosti české historie. Detailně nahlédla do světa českého umění a díky nevšedním vztahovým dohodám nikdy nepostrádala volnost. Vystudovaná novinářka a filmová producentka oslavila 25. ledna již 44. narozeniny.

 • 1.

  Novinařina i filmová produkce

  Menzelová, za svobodna Kelymanová, studovala na sportovním gymnáziu a poté na Vyšší odborné škole publicistiky v Praze. Kromě novinařiny ji to ale táhlo i jinam, a tak nakonec vystudovala ještě katedru produkce na DAMU. 

  Bývalá novinářka se kromě filmové produkce vrhla i do fundraisingu a organizování uměleckých výstav. Podílela se například na expozici s názvem Wintonovy vlaky na počest sira Nicholase Wintona (†106), který v roce 1939 zachránil přes šest set československých dětí před koncentračními tábory. 

 • 2.

  Svatba s Menzelem

  Už v mládí potkala Olga Kelymanová svou životní lásku, oscarového režiséra Jiřího Menzela. Po dlouholetém vztahu si ho v roce 2004 vzala za manžela. Tehdy jí bylo pouhých 26 let a režisér byl o 40 let starší. 

 • 3.

  Anička

  Postarší Menzel po dětech netoužil. Připadalo mu, že už na ně nemá věk a potřebnou energii. U mladé Olgy tomu ale bylo přesně naopak. „Jirka říkal, že děti nikdy nechce, a já si myslela, že se to zlomí, ale nezlomilo. Řešila jsem to po svém,“ vyprávěla později Olga Menzelová.

  Manželé měli mezi sebou dohodu, která pohledné Olze umožňovala udržovat vztahy i s jinými muži. Tři roky po svatbě pak otěhotněla s kameramanem Jaroslavem Brabcem (67) a v roce 2008 se jim narodila dcera Anička (13), celým jménem Anna Karolína.

 • 4.

  Zpátky k Menzelovi

  Aničku s Brabcem vychovávala rok a půl, pak se ale dvojice rozešla. „Když jsem otěhotněla, tak jsem to Jirkovi okamžitě řekla. Byli jsme domluveni, že až se to stane, tak se naše cesty rozdělí. Na chvilku se skutečně oddělily. Odstěhovala jsem se k otci Aničky, ale s Jiřím jsem byla v kontaktu. V té době měl i on partnerku,“ popisovala Olga.

   

 • 5.

  Evička

  Když se pak k sobě vrátili, Jiří změnil názor a po několika letech pak dokonce s Olgou zplodil vlastního potomka. V roce 2015 se jim narodila Eva Maria Menzelová (6), které něžně říkali Evička.

   

 • 6.

  Albert

  Menzelův zdravotní stav se s přibývajícími léty postupně horšil. Slavný režisér svou manželku nijak neomezoval v navazování dalších známostí - chtěl prý, aby byla šťastná. Pokud bude ona šťastná, bude šťastný i on. Olga se tak dala dohromady s předním českým egyptologem Miroslavem Bártou (52), se kterým zplodila syna Alberta (2). Toho nejprve dlouho tajila, nakonec ale všechno prozradila na svém instagramu. 

   

 • 7.

  Odcházení

  5. září 2020 Jiří Menzel zemřel. Olze se tak najednou zhroutil celý svět. „Odcházení Jirky nebylo snadné. Byla to pro mne naprosto nová událost. A to, že jsem mu slíbila, že bude doma, je něco naprosto nepřenositelného, něco, co jsem dosud nezažila. Jiřinka se nebál smrti, on se jenom bál toho umírání,“ vylíčila v otevřené zpovědi v podcastu na Dvojce Českého rozhlasu. 

   

 • 8.

  Pomoc psychoterapeuta

  Po smrti Menzela se Olga na nějaký čas psychicky zhroutila a na nohou ji držely jen děti. „Pomoc psychoterapeuta jsem měla vyhledat daleko dříve, právě proto, že jde o velmi silný, bolestivý a niterný zážitek. Před pár měsíci jsem se dostala do stavu, kdy jsem neuměla ani vstát z postele, cítila jsem tak těžkou vnitřní únavu a vlastně i vnější a pochopila jsem, že se mi ty věci zase vrací. Člověk ale musí fungovat pro rodinu a děti a musí jít dál životem...,“ svěřila se Olga v půlce ledna.

  Psychiatra ale přece jednou navštívila. „Bylo to v době, kdy jsem chtěla vědět, jak funguje Jirkův mozek. Radkin Honzák se mě zeptal: A co děláte pro sebe? Ti pečující, kteří se o někoho starají, by rozhodně neměli zapomínat na sebe. A ten mi vlastně poradil, ať každý den udělám tři věci jen pro sebe,“ přiznala vdova. 

   

 • 9.

  Galerie

  VIDEO: Kačera čeká závažná operace srdce! A vdova Olga nesplnila Menzelovi přání

  Video
  Video se připravuje ...

  Kačera čeká závažná operace srdce! A vdova Olga nesplnila Menzelovi přání Bára Horáková, Lukáš Červený

  Fotogalerie
  250 fotografií

Články odjinud

Dnešní horoskopy