Přestože trend vychrtlých modelek ze světa mizí a lidé kvitují spíše zdravou štíhlost, některé ženy pořád raději prosazují život ohrožující podváhu. Jako nyní Agáta Hanychová, jež sice chtěla v první řadě udělat reklamu na inteligentní váhu, ovšem způsob, který zvolila, se už tak inteligentní nejeví.

„Ok, holky, vážím 64 kg a při mé výšce 178 cm mi všechny kolonky vyšly zelený. Spokojená? Nejsem… 64 je pro mě šílený číslo, takže já jdu zkusit novou metodu. Vážit se každý den, cvičit víc, jíst míň, vykašlat se na vše kolem a soustředit se alespoň trochu sama na sebe,“ napsala Agáta. A lidem jen zůstává rozum stát, jestli tohle jako myslí vážně. I kdyby ne, je to totiž do nebe volající už jen proto, že podobné nerozumné řeči mohou negativně ovlivnit mnoho mladých žen a dívek, které nejsou spokojené se svým tělem.

„Doufám, že vás nesleduje moc mladých holek 😢 Tohle vážně není dobrý příklad… Vy byste se měla konečně naučit mít se ráda a nedělat takovýhle věci svému tělu,“ apeluje na Agátu jedna ze sledujících. „Ach jo. Pořád dokola. Nechápu tyto statusy. Jste úplně normální štíhlá žena. Pak si to přečte holka, která si z toho vezme, že jste vlastně nespokojená = tlustá, a právě si zadělala na možný problém s anorexií. Je fajn, že propagujete hýbat se a jíst vyváženou stravu. Ale ne s váhou v ruce a že budete míň jíst,“ zní další rozumný komentář, jenž se snaží trochu napravit paseku, kterou by mohla Agátina slova u fotek štíhlounké postavy v prádle napáchat.

Další má ovšem jasno a myslí si, že celý post vznikl čistě jen kvůli propagaci výrobku, takže s tím hubnutím to třeba Hanychová nemyslí až tak vážně, jak v příspěvku tvrdí. „Dobrý den, Agáto, to, že se zoufale zaprodáváte každé spolupráci, je smutné, ale je to Vaše věc, víc smutné však je, že Váš IG má nějaký dosah a tenhle post je tak moc přes čáru, že si říkám, jestli Vám to za to za každou cenu stojí. Máte nádhernou postavu se super váhou, chápu, že každý je vždy nespokojený, ale teď si vemte, ze Vás sledují holky, co takhle nevypadají, samy se tím trápí, a vy tu píšete něco o hubnutí, když to vlastně vůbec nepotřebujete… Jen kvůli reklamě, smutné.“

Ať je to jakkoliv, Agáta Hanychová by si měla především kromě monetizace uvědomit i další důsledky svých příspěvků na sociální síti. Vydělávat je jedna věc, negativně ovlivňovat druhá.

VIDEO: Agáta Hanychová je zase sama: Co stojí za šestým rozchodem?

Video
Video se připravuje ...

Agáta Hanychová je zase sama: Co stojí za šestým rozchodem? David Turek, Lukáš Červený

Fotogalerie
91 fotografií