Že by jí lékař něco zakázal, se jí prý stalo poprvé. Doktoři prý vždy slovo »zákaz« obalovali slůvkem »doporučujeme«. Profesor Petr Neužil (59), šéf Kardiologického oddělení Nemocnice Na Homolce, který má na starost nejen její srdíčko, ale tentokrát zpěvačce vycházky, a zvlášť do společnosti, zakázal. „Nikdy mi lékař nic nezakázal, až teď. Řekl mi, že mám před třetím očkováním tak sníženou imunitu, že bych to mohla dostat. Tak jsem ho poslechla. A musela jsem se všude omlouvat, protože v říjnu jsem byla zvaná snad všude,“ přiznala Kubišová obavy ošetřujícího doktora z koronaviru.

Zrušila i Gotta

Nejvíc ji mrzelo, že nemohla jít na premiéru celovečerního dokumentu o Karlu Gottovi (†80). „V duchu jsem mu říkala – Kájo, ty se na mě tam nahoře určitě zlobíš! Tak se ti moc omlouvám, ale mám zaracha od profesora! To ty určitě pochopíš,“ komentovala Marta.

Ochrnutá ruka

Před týdnem zpěvačku naštěstí už potřetí očkovali, a tak o víkendu konečně mohla s pár přáteli oslavit narozeniny. „Pár dnů po očkování jsem měla pocit, že mi ochrnula levá ruka, ale už je to v pořádku. V neděli jsme si s dcerou Kačenkou daly doma dort a během pondělka jsem už jenom přijímala dary a gratulace,“ pousmála se oslavenkyně.

Drobné výjimky

Než dostala od lékařů zaracha, Marta, která prohlásila, že už nikdy v životě nebude zpívat a nikde vystupovat, začala dělat, jak říká, drobné výjimky. Nepadla z toho ovšem ani koruna, která by se jí hodila. „Všechno to byla charita a ta se těžko odmítá. Navíc mě ještě k tomu oslovovali moji přátelé! Teď s tím ale končím. Bojím se covidu stále,“ přiznala Kubišová.

VIDEO: Život Marty Kubišové

Video
délka: 04:23.60

Život Marty Kubišové Videohub

Fotogalerie
35 fotografií