Babička by na ni byla pyšná. „Alžběta je nejen talentovaná, ale také krásná a inteligentní,“ vysekla jí poklonu herečka Vlasta Peterková (74) po premiéře monodramatu Hřebec Grošák.

Velký talent

Loňská absolventka Vyšší odborné školy herecké odehrála v pátek ve Viole zcela sama náročné hodinové představení Hřebec grošák v režii Františka Skřípka, který si ji jako mimořádný talent vybral ještě během studií. „Byl to obdivuhodný výkon. Zaslouží si obdiv,“ řekla Aha! Peterková. „Myslím, že maminka Zuzana Maléřová na ni může být moc pyšná a její babička Blanka Bohdanová by byla jistě taky,“ dodala herečka.

Ach, ty geny!

Alžběta je dcerou známé spisovatelky a fotografa Vlada Bohdana (49), jediného syna nedávno zesnulé herečky. Mají spolu ještě syna Jeronýma (21), který studuje grafický design v Dánsku a současně si splnil i druhý sen – hraje tam fotbal. Navíc po babičce Blance, jež malovala krásné obrázky, zdědil výtvarné vlohy (ilustroval mj. matčiny knihy Houslový klíč a O květině).

Druhá deska

Jeho sestra Alžběta se kromě divadla věnuje také hudbě a zpěvu. V roce 2017 vydala první sólové pěvecké album s názvem O lásku dál. Nyní připravuje druhé studiové CD a ve volném čase ještě studuje italštinu a italskou literaturu.

VIDEO: Felixova zpověď o Dádě a alkoholu. A mrazivá poslední slova Karla Gotta

Video
délka: 02:13.20

Felixova zpověď o Dádě a alkoholu. A mrazivá poslední slova Karla Gotta Bára Horáková, Lukáš Červený

Fotogalerie
24 fotografií