Než se režisérka Denisa Grimmová (45) pustila do svého prvního animovaného celovečerního filmu Myši patří do nebe, byla jí bývalá tchyně velkou oporou. „Ona je také součástí toho filmu, protože mi řekla, že se toho nesmím bát. A když mám pocit, že je něco moc velké a je nemožné to udělat, tak je právě dobrý čas na to, aby to člověk zkusil,“ prozradila deníku Aha! maminka Popelčiných vnoučat. Přiznala tak, že ji Libuše Šafránková vlastně donutila k tomu, aby snímek začala dělat a dotočila ho. Aby ani nepřemýšlela, že by to vzdala.

Moje prvotchyně

O to více ji zasáhla Libuščina smrt. „To přece nejde, aby mě to nezasáhlo. Byla to moje prvotchyně, se kterou jsme se měly vždy rády… A když někdo zemře, tak je to hrozně bolestivé. Na to nejde více říct,“ svěřila Aha! Denisa na premiéře svého filmu, na němž pracovala se svým druhým mužem, režisérem Janem Bubeníčkem (45).

Dvojí smrt

O smrti, ale i naději a lásce vypráví i jejich animovaný snímek pro děti. A také o tom, že každá bolest přebolí a za každým dalším rohem čeká něco nového, přítel či dobrodružství. První snacha Šafránkové se totiž musela vyrovnat nejen se smrtí babičky Libušky, ale také svého milovaného otce, litoměřického malíře a mecenáše Jana Grimma (†69).

Přátelské vztahy s exmanželem

Na úterní premiéře v kině Lucerna chyběl nejen exmanžel Josef Abrhám ml., ale také jejich synové. „Jsem ráda, že je Pepík nepřivedl. Vzhledem k tématu filmu jsem v nich nechtěla dál prohlubovat trauma ze smrti babičky,“ prozradila maminka Denisa. S bývalým manželem mají dle jejích slov dobré vztahy. „Máme to skvěle zařízené. Navzájem se máme všichni rádi a všichni se vidíme často. Jsme přátelé, rodiny jsou propojené,“ řekla Grimmová.

VIDEO: Tři oříšky pro Popelku - kuriozity z natáčení nejslavnější české pohádky

Video
délka: 04:45.92
Video se připravuje ...

Tři oříšky pro Popelku – kuriozity z natáčení nejslavnější české pohádky Videohub

Fotogalerie
25 fotografií