Mnohonásobná držitelka Zlatých Slavíků Lucie Bílá se pyšní chalupou v obci Líšný u Malé Skály, která vypadá skutečně impozantně. V minulosti ji odkoupila od svého bývalého životního partnera Petra Kratochvíla (70), a interpretka hitů eSeMeSs, Láska je láska či Mám ráda život si to v ní náramně užívá. „Byla jsem už v tolika krásných zemích, na tolika krásných místech, v tolika nádherných hotelích, ale vždy jsem se pouze ujistila v tom, že NEJ je česká země, Český ráj a pec na mé chalupě,“ napsala Bílá k fotce ze svého přímo pohádkového domku, ve kterém vše spolu dokonale ladí.

Dominantou jejího venkovského bydla je především otevřený prostor. Obývák je spojený s kuchyňkou a jídelnou, ve středu místnosti stojí pec. Staročeskou klasiku dotváří původní dřevěná podlaha, dřevěný strop a stylové doplňky. Krásné malované skříně, police s malovanými talíři a hrnečky jako z pohádky, válenda za pecí s kostičkovaným přehozem, kostičkované závěsy, vše vypadá velice tradičně a velice útulně. Neméně působivě vypadá její chaloupka i zvenčí, uprostřed zeleně, obložená kamenem. Z pozemku má zpěvačka pěkný výhled na údolí a na protější kopce, a na zahradě chová ovce i koně. Má tam dokonce postavený holubník.

VIDEO: Lucie Bílá: Lásce poručit neumím, ta si se mnou dělá, co chce

Video
délka: 00:35.60

Lucie Bílá: Lásce poručit neumím, ta si se mnou dělá, co chce Videohub

V jednom z dřívějších rozhovorů Lucie Bílá zmínila, že právě na chalupě vytváří své pověstné andělíčky a růžence, které pak prodává. Obnos z prodeje pak slavná pěnice věnuje na nákup kompenzačních pomůcek pro osoby s vážným zdravotním postižením a pomoc osobám v mimořádně těžkých životních situacích. A protože je neposedná, často prý běhá po okolních stráních, hledá bylinky a sbírá houby, zkrátka jako každý druhý „chalupář“. Dlouhá léta tam jezdila především sama, případně se synem Filipem (26), nyní jí tam již několik let dělá společnost její „testosteronový anděl“, tedy urostlý partner Radek Filipi (38).

„Letní byt“ je v ostrém kontrastu s jejím moderním bydlením v Otvovicích, kterému se říká „orlí hnízdo“. Přišlo ji na 40 milionů korun, má světlý design a nádhernou velikou terasu s posezením, z něhož je dechberoucí výhled. V domě má prý i tajnou místnost, v níž skladuje své hudební ceny. „Nechci, aby si někdo myslel, když sem přijde, že se tím chlubím. Tam mě občas dovede můj syn, když mu říkám, ‚Filipe, mně se moc nedaří, chtěla bych to všechno jinak‘. Tak mě tam odtáhne,“ usmívala se zpěvačka, která své luxusní bydlení předvedla na TV Barrandov v pořadu Můžu dál.
Fotogalerie
81 fotografií