Anketa Slavík už bude navždy spojená se jménem Karel Gott (†80). Mistr za svůj život nasbíral neuvěřitelných 42 sošek a jedinou, kdo mu kdy dýchal na záda, je Lucie Bílá, jež doposud zaplnila svou slavičí voliéru dvaceti Slavíky. A proto ji nový majitel ankety Český slavík 21, miliardář Karel Janeček (48) pozval na tiskovou konferenci.

Zpěvačka přišla v černém kalhotovém kostýmu se šperkem v klopě. „To je zlatá muška, kterou mi kdysi daroval Karel Gott. On věděl, co mi udělá radost, a proto ji mám i doma na místě uloženou tak, abych na ni pořád viděla,“ svěřila se Blesku Lucie.

Mistr byl k lidem, které měl rád, velmi štědrý a rozhodně to není jediná cennost, kterou od něj Bílá dostala.

Video: Lucie Bílá: Nevadí mi sedět jedním zadkem na deseti židlích! Chci budovat a zaměstnávat lidi

Video
délka: 03:45.96

Lucie Bílá: Nevadí mi sedět jedním zadkem na deseti židlích! Chci budovat a zaměstnávat lidi Markéta Reinischová

„Jednou jsme spolu vystupovali a on měl takový krásný stříbrný kufřík na noty. Pořád jsem ho Karlovi chválila a druhý den před mým domem zastavilo auto s tím kufříkem. Byl prostě neuvěřitelnej a vždy věděl, čím potěšit,“ dodala zpěvačka. "Víte, mám od Karla hodně dárků, ale tím největším jsou společné prožitky a vzpomínky, ty mi nikdo nevezme. Věřím, že Karel je tu stále s námi a bude i na Slavících," věří Lucka.

Divácká anketa Český slavík 21 bude 19. listopadu v Karlínském divadle a v přímém přenosu ji uvede TV Nova. Moderátory budou - Aleš Háma (48) a Ondřej Sokol (49).

Fotogalerie
53 fotografií