Ornesta poznala po studiích herectví na DAMU. Vzali se, když jí bylo 28 let. Osudovou lásku, ze které vzešli dva synové, Šimon (46) a Matěj (44), však koncem 80. let ohrozilo hereččino citové vzplanutí k tehdy mladému a pohlednému kolegovi z vinohradského divadla Martinu Stropnickému.

Mělo to tak fatální následky, že se Daniela se svým mužem rozvedla i přesto, že ji mnozí varovali. A totéž učinil i o 10 let mladší Martin. I on opustil svou tehdejší manželku Lucií Stropnickou (65), dceru geniálního textaře Zdeňka Borovce (†69). Románek se Stropnickým ale neměl dlouhé trvání. Kolářová dobře věděla, kdo má v jejím srdci své místo. „Vzájemně jsme si museli všechno srovnat, pak jsme se k sobě začali postupně vracet,“ vzpomíná na období, kdy začala žít znovu s Ornestem.

Stejně tak se Martin vrátil k Lucii a jejich synovi, budoucímu politikovi Matěji Stropnickému(38). A zakrátko přibyla ke klukovi i sestřička Anna Stropnická (32), z níž je dnes herečka.

Rozdělila je až smrt

Napodruhé už Kolářová se svým vztahem nehazardovala, ale Ornesta si znovu vzala až po několika letech. „Bylo to normální rozhodnutí, vždyť jsme spolu žili. Proto jsme se rozhodli legalizovat náš vztah i podruhé,“ komentuje herečka.

Jejich vztah byl potom silnější než kdykoli předtím. K tomu přispěl i fakt, že Jiří vážně onemocněl a jeho rekonvalescence si vyžádala sounáležitost celé rodiny. V roce 2013 ho začalo zlobit srdce. Když ale došlo na operaci srdeční chlopně, utrhla se sraženina krve a začalo drama.

VIDEO: Pohřeb Jiřího Ornesta (†70): Kdo ho před smrtí navštívil?

Video
délka: 01:41.27
Video se připravuje ...

Pohřeb Jiřího Ornesta (†70): Kdo ho před smrtí navštívil? Hana Höschlová, Jan Jedlička

Lékaři mu sice zachránili život, avšak následky byly devastující. Herec se musel učit znovu mluvit i chodit. Daniela mu byla velkou oporou až do posledních chvil. V důsledku vážných zdravotních problémů Jiří Ornest zemřel krátce po svých 70. narozeninách v roce 2017.

S Hanzlíkem nic neměla

Svým půvabem zazářila Daniela Kolářová už v legendárním seriálu Taková normální rodinka, kde byla partnerkou Jaromíra Hanzlíka, stejně jako ve filmech Léto s kovbojem či Noc na Karlštejně. Není divu, že je lidé začali dávat dohromady. „Nejenže jsme spolu točili filmy, ale také jsme spolu hráli v divadle. Ale životní pár jsme nikdy netvořili. Nic jsme spolu opravdu neměli,“ vysvětluje filmová Doubravka. Spekulacím o Kolářové a Hanzlíkovi napomohl ještě jeden fakt. To byla už dávno Daniela s Ornestem, když během druhého těhotenství pracovala zároveň na filmech Léto s kovbojem a Na samotě u lesa. Bohužel to tehdy začalo v manželství s Ornestem skřípat, protože jí zahýbal.

Na plac tedy chodila už v požehnaném stavu i s malým synkem Šimonem, který byl bez hlídání. „Bylo to šílené a náročné. Už bych to nikdy nechtěla zažít. Přejížděla jsem z jednoho místa na druhé, učila se role a do toho měla ročního synáčka. Vláčela jsem ho s plenkami a postýlkou,“ vzpomíná Kolářová. A protože měl tehdy Hanzlík nedaleko místa, kde se natáčelo Léto s kovbojem, chalupu, těhotné kolegyni se synkem v ní poskytl azyl. A tak zavdali příčinu k další šuškandě...

Několikrát paní Svěráková

Kolářová si vyzkoušela, a dokonce třikrát, i jaké je to být manželkou Zdeňka Svěráka, byť pouze filmovou. „Poprvé jsme byli manželé před pětačtyřiceti lety ve filmu Na samotě u lesa, potom ve Vratných lahvích a naposledy teď v Betlémském světle. Nebylo to ale vždycky jako dnes, že by mě rovnou oslovil. Se Svěrákem jsme se neznali osobně hned. Pokud si dobře vzpomínám, tak na film Na samotě u lesa jsem dělala na roli regulérní castingové zkoušky,“ říká Daniela. A na otázku, zda by chtěla Zdeňka za manžela i ve skutečném životě, odpovídá: „Nepřemýšlela jsem nikdy o tom, ale asi ne. Potřebuji trošku klidnější povahu...“

VIDEO: Medailonek: Daniela Kolářová

Video
délka: 01:47.24
Video se připravuje ...

Medailonek: Daniela Kolářová Videohub

Fotogalerie
56 fotografií