Dcera Ester (50) i lékaři zkoušejí všechno. Stále marně. „Čtu mu nebo pouštím vzkazy od jeho kamarádů a kolegů. Vyřizuji všechna povzbuzující slova od fanoušků. Cítím, že všechno táta vnímá, bohužel ale stále nereaguje,“ svěřila Blesku Ester.

Otevřené oči

Laufer je v tak zvaném vegetativním stavu, kdy s pacientem rehabilitují sestry, má otevřené oči, při vědomí je ale jen částečně. Ale je tu pořád jakási naděje, která – jak známo – umírá poslední. A proto se teď Ester rozhodla pro jakýsi poslední pokus. Zpěvákova manželka, kostýmní výtvarnice Irena Greifová totiž za svým mužem v nemocnici ještě nebyla. Má co dělat sama se sebou, žije po těžké nemoci a následné fraktuře krčku v rehabilitačním ústavu, k tomu si připočtěte covidové zákazy návštěv...

Léčba šokem

„Mámu tátovi nahrávám a pouštím mu její hlas, ale teď jsem se rozhodla, dokud covid nezačne zase řádit, že ji k němu asi vezmu,“ řekla Blesku Ester odhodlaně. Doufá, že přítomnost manželky a hlavně její dotyk a dech, způsobí pacientovi v dobrém slova smyslu šok a probere ho k nějaké aktivitě. „Táta stále bojuje a má chuť žít, a tak bojují i lékaři a já. Dokud to nevzdá on, má smysl se snažit o zlepšení a věřit, že bude líp,“ dodala zpěvákova dcera.

VIDEO: Jirešová má problém s dcerou. Pomůže psycholog? A rozhodnutí o životě Laufera

Video
Video se připravuje ...

Jirešová má problém s dcerou. Pomůže psycholog? A rozhodnutí o životě Laufera Bára Horáková, Lukáš Červený

Fotogalerie
29 fotografií