V hierarchii plateb za hraní písní, vysílání videoklipů nebo prodej desek bylo roky vše jasné. Jan pokaždé inkasoval více. Důvod?

Za odehrání jednoho songu v éteru, na diskotéce nebo třeba na jiné společenské akci má autor hudby nejvíce peněz z částky, kterou vysílatel či pořadatel platí (podle počtu posluchačů či účastníků akce - poz. red.). Druhý v pořadí je autor textu a až na třetím místě, kdo z poplatku porcuje, je interpret písně.

František Nedvěd tak vždy dostával z koláče peněz menší, ale nikoliv zanedbatelnou částku. V posledním období svého života ale bráchu předčil. „František za loňský rok inkasoval od OSA a Integramu nezdaněných 1,332 milionu korun. A to za hraní v českých a slovenských rádiích a televizích,“ řekl Blesku zdroj.

VIDEO: Pohřeb country legendy Františka Nedvěda (†73): Bratr Jan zkolaboval!

Video
délka: 41:54.16

Pohřeb country legendy Františka Nedvěda (†73): Bratr Jan zkolaboval! Blesk

„Jan dostával loni od stejných společností nezdaněných cca 935 tisíc korun, to znamená, že vydělával méně než František,“ dodal. Bratři Nedvědi chtěli uspořádat společný koncert v pražské O2 areně. Na to už ale nedošlo…

A proč se Františkovi dařilo více? Byl daleko produktivnější než Jan, se kterým kvůli rozkolům dlouho nemluvil - a tedy nepracoval. Mezitím si psal nové písničky, více vystupoval a natáčel různé televizní či rozhlasové pořady.

Autorství jejich nejznámějších hitů

(dle záznamů OSA)

  • Podvod - autor textu a hudby: Jan Nedvěd
  • Valčíček - autor textu a hudby: Jan Nedvěd
  • Na kameni kámen - autor textu a hudby: Jan Nedvěd
  • Obrázek oblázek - autor textu a hudby: Jan Nedvěd
  • Stánky - autor textu a hudby: František Nedvěd

Fotogalerie
85 fotografií