Vše začalo tím, že si Ondřej Soukup chtěl nadělit k sedmdesátinám zvláštní dárek - desku, která má být kompilací všech písní, které spolu s textařkou a exmanželkou Gábinou Osvaldovou složili právě pro Lucii Bílou. Jenže Slavice silně bojovala proti vydání desky, což skladatel dodnes nechápe. Znovu na toto téma tak promluvil nyní i v pořadu CNN Prima News Interview

„Byl to projekt nás tří a my s Gábinou jsme byli tvůrci. Ona je sice nejznámější a nejviditelnější postava a osobnost, ale byla to práce nás dohromady a my dva jsme to chtěli,“ líčil Soukup, proč deska vyšla. „Navíc ty nahrávky jí nepatří. I kdyby my jsme nechtěli, tak si to Warneři klidně mohli vydat,“ doplnil. Celou záležitost se snažil řešit přímo s Bílou a teprve poté, co od ní nedostal žádné vysvětlení, se ptal i veřejně.

„Mně je to strašně trapný, a abych pravdu řekl, já jsem opravdu nepochopil, proč ona to nechtěla. Já jsem se na to ptal, ona mi to nevysvětlila samozřejmě. Když řekne - nejsem zvyklá, aby mě lidi neposlechli, když řeknu ne, tak to není odpověď,“ podivoval se čerstvý sedmdesátník. „Strašně rád bych si to s ní řekl.“ Je vidět, že spor se zpěvačkou by rád urovnal.

Sama Lucie, vlastním jménem Hana Zaňáková, pak v rozhovoru pro Showtime onen důvod, proč proti desce bojovala, prozradila: „Já se prostě nerada vracím...“ Pak opět uvedla to, co už Soukup zmiňoval: „Hlavně mi přijde strašně zvláštní, když řeknu ne, a on to stejně udělá. Já taková nejsem, když mi někdo řekne ne, tak já to respektuju.“

Pak ale zpěvačka přece jen své zdráhání rozvedla. „Jestli Ondrovi ta deska dál dělá radost, tak ať mu ji dělá dál. Mně ji radost nedělá, já bych ji viděla jinak. A hlavně, když už teda udělat výročí 30 let naší spolupráce, tak bych ho oslavila třeba nějakou novinkou,“ objasnila. „Já se nerada vracím, to už je všechno pryč, to už je všechno, co bylo a co už lidi mají. A dát to dohromady... Není doba na vracení,“ míní Bílá. 

Ta se každopádně tvářila, jako by se mezi ní a skladatelem vlastně nic zásadního nestalo. „V každém případě Ondrovi držím palce a přeju mu ještě jednou všechno nejlepší k sedmdesátínám,“ popřála v Showtime a šibalsky se zašklebila. Snad se jim povede na celou záležitost zapomenout, přenést se přes to a nekazit si dlouholeté přátelství. Také se ale nabízí otázka, jestli tahle veřejná hádka není jen způsobem, jak přilákat k desce pozornost a zvýšit tak její prodeje. 

 

VIDEO: Lucie Bílá: Nevadí mi sedět jedním zadkem na deseti židlích! Chci budovat a zaměstnávat lidi 

Video
Video se připravuje ...

Lucie Bílá: Nevadí mi sedět jedním zadkem na deseti židlích! Chci budovat a zaměstnávat lidi Markéta Reinischová

Fotogalerie
39 fotografií