Jste jednou z tváří seriálu Ulice na Nově, přesto se teď objevujete v nové roli v seriálu Sestřičky Modrý kód na konkurenční televizi Prima. Nebyl to problém?

Samozřejmě, že jsem to musela řešit vzhledem k závazkům, které mám ve smlouvě. Nicméně v době, kdy mi nabídka ze Sestřiček přišla, jsem měla v Ulici pauzu a na Nově mi vyšli naprosto vstříc, obě strany se v pohodě dohodly. Byla jsem velmi vděčná, že to šlo skloubit.

V Sestřičkách jste jen na omezený čas. Nemrzí vás to?

Já s tím počítala, že to nebude napořád, bylo to tak v plánu od začátku. A i když jsem se tam neohřála dlouho, byl to krásný zážitek. Postava Elišky se ještě nějakou dobu na obrazovkách objevovat bude, ale já už mám dotočeno a je fakt, že to uteklo hrozně rychle. Měla jsem štěstí na úžasné kolegy a moc mě ta práce bavila, vážně to bylo fajn.

Eliška je učitelka v mateřské školce, ale s dětmi jste vůbec netočila, byť by vás to prý bavilo.

Bavilo by mě to, ale bylo mi už předem jasné, že se takové scény nikdy točit nebudou. Točit s malými dětmi je přece jen vcelku náročné, obzvlášť pro režiséra, takže jsem tušila, že k tomu nedojde. Mně osobně by to ale nevadilo, mám děti ráda. Dokonce když jsem se po základce rozhodovala, kam dál, byl obor učitelství pro mateřské školy hned druhou variantou po konzervatoři.