„Jsem moc rád, že jsem to byl zrovna já, který mu ten sen splnil,“ řekl Aha! Magnusek. Když také nedávno film běžel na TV Prima, Vodňanský Magnuskovi okamžitě volal. „Děkuju, teď můžu umřít,“ prohlásil vesele a spokojeně básník, zpěvák a spisovatel, který proslul ve dvojici s Petrem Skoumalem (†76). Že by ho chvíli na to mohl o život připravit covid, tak to nikoho nenapadlo ani v tom nejhorším snu.

VIDEO: Vdovec po Pilarové prodává to nejcennější! A šokující okolnosti smrti Vodňanského

Video
Video se připravuje ...

Vdovec po Pilarové prodává to nejcennější! A šokující okolnosti smrti Vodňanského Bára Horáková, Lukáš Červený

Nesmělé přiznání

Vodňanský léta zasedal v radě Obce spisovatelů a v roce 2011 se tam na valné hromadě pustil do debaty s Ludvíkem Vaculíkem (†88) a právě Magnuskem. „Tehdy se nám tak trochu nesměle přiznal, že by si strašně moc zahrál ve filmu. Že ho to nesmírně láká,“ popisuje Magnusek. O pár let později mu režisér zavolal a optal se, jestli to myslel vážně. A pokud že ano, má pro něho roli ve filmu s Martinem Dejdarem (56) a Jiřím Lábusem (71) Kluci z hor a že by se v tom mohl objevit jako hodný majitel hotelu. Zpěvákova reakce byla okamžitá. „No, já se v tom objevím,“ reagoval hbitě a den nato měl už v ruce scénář.

Jako pravítko

„Na plac vždycky přišel nesmírně připravenej, a když jsme třeba přes noc ve scénáři udělali s Dejdarema a Lábusem nějaké změny, byl z toho vždycky vyplašený. Říkali jsme mu: Neboj se. Řekni to svými slovy, improvizuj, a to ho moc bavilo,“ vzpomíná Magnusek a prozrazuje, že celému filmovému štábu neušlo, že prakticky neexistuje rozdíl mezi Vodňanským a pravítkem. „Chodil i stál vzpřímený. Jako voják, byl jako pravítko,“ komentuje.

Raději se opíral

Postoje vzpřímeného vojáka se ale Vodňanský nedokázal zbavit a v nějakých záběrech to působilo velmi nepřirozeně. Nejvíc to prý vadilo při scéně s recepční Patricií Pagáčovou-Solaříkovou (32). „Tak to potom Vodňanský řešil tak, že se při dialogu s ní raději opíral o recepční pultík,“ vysvětluje režisér s tím, že to milé a velmi inteligentní „pravítko“ nám bude všem moc chybět...

Nedožil se vakcíny

Vodňanský s covidem bojoval pět dnů v nemocnici. „Táta ve středu zemřel na covid, pozitivní test vyšel v den očkování, které už nemohl dostat, pak to bylo celý děsně rychlý,“ uvedl Tomáš Vodňanský (44), že se jeho slavný otec bohužel nedožil plánované vakcíny proti covidu-19. A to se mu stalo osudným...

VIDEO: Laufer je rok od operace stále v nemocnici! A Bohušův dárek k plnoletosti Lucinky

Video
Video se připravuje ...

Laufer je rok od operace stále v nemocnici! A Bohušův dárek k plnoletosti Lucinky Bára Horáková, Lukáš Červený

Fotogalerie
13 fotografií