Herečka Eva Holubová se na svém instagramu rozepsala na ožehavé téma manželského soužití během pandemie viru covid-19. Ona sama má totiž po boku již řadu let výtvarníka Miroslava Zdeňka, kterému své „ano“ řekla až po dlouholetém vztahu (jsou spolu již od roku 1991) a po narození dvojčat Karolíny a Adama (oba dva 26). Sňatek jim za velkou louží, tedy v USA, uspořádal světoznámý oscarový režisér Miloš Forman (†86).

„Žádné ‚yes, I do‘, ale ,tímto prstenem se ti odevzdávám a slibuji ti lásku, věrnost a oddanost na věky věků‘,“ zavzpomínala Holubová na instagramu. Režisér, který se mohl pyšnit dvěma „zlatými naháči“ za filmy Amadeus a Přelet nad kukaččím hnízdem, se v roce 2009 nejenom finančně postaral o hostinu, novomanželé dokonce i s dětmi pak mohli ještě strávit líbánky na jeho farmě v Connecticutu.

To, že si paní Eva vybrala toho správného muže k nelehké cestě životem, Holubová plně doceňuje právě nyní, v době, kdy mnohé dvojice nezvládají společné soužití a rozcházejí se. K tomuto závěru došla během svého každodenního ranního cvičení a meditace. „Chtěla bych moc poděkovat, je to, že jsme se s manželem dostali do stádia, kdy je nám spolu dobře, netrpíme covidovou ponorkou a snažíme se vycházet si vstříc,“ domnívá se herečka, která aktuálně září v primáckém seriálu Slunečná v roli všetečné sekretářky Hany Schwatzmüllerové.

U manžela Holubová oceňuje i to, že jí dopřává potřebnou svobodu. „Dokážu být sama, jsem ráda sama a občas potřebuju být sama. Když to zjednoduším, ani jedna životní varianta mne nedeptá. V samotě cítím víc svobodu, než opuštěnost, v partnerství víc soudržnost a inspiraci, než nedobrovolně přizpůsobování se a obětování se. Haleluja, volám, a mám pocit, že jsem zase jednou našla svůj svatý grál.“

VIDEO: Eva Holubová během koronakrize: Nechceme milodary. Zeman nás posílal do důchoďáků, nechte nás pracovat pro diváky

Video
délka: 01:45.52
Video se připravuje ...

Eva Holubová během koronakrize: Nechceme milodary. Zeman nás posílal do důchoďáků, nechte nás pracovat pro diváky 

Jak připustila, jedna věc ji poměrně znervózňuje: „Teď pár dní opět nebudu mít práci, ani manžel nepracuje, a víme všichni, co to obnáší a co to s sebou nese. Hned po cvičení a otužování si sednu k papíru a udělám program a harmonogram. A pustím se do toho, ať za dnešním dnem něco zůstane. Je dobrý se aspoň v mysli občas přesunout jinam...“ domnívá se herečka, kterou si celý národ okamžitě vybaví z hořkých komedií Pelíšky a Pupendo, stejně jako její nezapomenutelnou hlášku „neživíš, tak nepřepínej“ z filmu Knoflíkáři. Přesouvat se prozatím může právě jenom v mysli - byť skoro celý podzim strávila na Sicílii v bytě, který tam vlastní... a kde si právě toho odpočinku od manžela může dopřát dosytosti.

VIDEO: Eva Holubová v silvestrovských 7 pádech Honzy Dědka: Proč nechtěla „prcat“ v Pelíškách? 

Video
délka: 02:37.28
Video se připravuje ...

Eva Holubová v silvestrovských 7 pádech Honzy Dědka: Proč nechtěla „prcat“ v Pelíškách? FTV Prima

Fotogalerie
96 fotografií