Co vlastně Železný napsal? „To je jmen za poslední léta: HELENA, FRANTA, MIREK, RONY... kdejaký MISTR úpadkového žánru, béčkový HUDEBNÍK či (letos) trapný KOMIK. Už nejsem žádný KADET, abych dělal, že to nevidím, koukal do OBLAK a tvářil se, že mi ten HOUF nevadí. Vadí. Ale 28. říjen si nedám(e) kazit,“ uvedl moderátor ČT.

Pod krycími jmény se skrývají osobnosti, které jsou vedeny ve svazcích StB, mnohdy bez jejich vědomí. Oním „Mistrem“, který se zřejmě stal Dominičiným trnem v oku, je ovšem myšlen Ladislav Štaidl, na něhož totalitní bezpečnost takovou složku vedla.

Gottová přesto cítí potřebu Železného za slova pokárat. „V roce, kdy dostal Řád bílého lva můj otec, pan Karel Gott, mi přijde navýsost drzé psát o tom, že někdo někomu 28. říjen kazí. Uvědomuje si pan Železný, že si jeho status mnoho lidí vykládá tak, že kritizuje i udělení vyznamenání pro mého tátu?“ čílí se nejstarší Gottova dcera. „Vždyť to byl právě pan Železný, koho si má rodina vybrala, aby loni komentoval pro Českou televizi poslední rozloučení s otcem z katedrály sv. Víta. A tehdy v katedrále seděla většina z těch, které teď pan Železný ve svém statusu –⁠ jak jsem byla informována –⁠ kritizuje,“ dodává.

Neopomněla si rýpnout ani do zbytku své rodiny, se kterou od tatínkovy smrti nemá dobré vztahy, zejména pak s macechou Ivanou Gottovou (44). „Je smutné, že Česká televize dovolí, aby se její zaměstnanec takto vyjadřoval. A to o lidech, kteří většinou dokázali daleko více než on sám. Jelikož nikdo z mé rodiny v této souvislosti nebrání čest mého otce, musela jsem to udělat sama,“ zakončila Dominika.

VIDEO: Gottová český film o tátovi odmítla. Němcům kývla! A Koukalová po rozvodu hlásí návrat

Video
délka: 02:20.88

Gottová český film o tátovi odmítla. Němcům kývla! A Koukalová po rozvodu hlásí návrat Blesk

Fotogalerie
89 fotografií