I když v Česku platí nouzový stav a vláda prosí občany, aby buď pracovali z domova, nebo ze zaměstnání šli jen na nákup a zase domů, fanoušci si zkrátka památku národem milovaného a prezidentem vyznamenaného zpěváka chtějí připomenout. „Zajedu o víkendu k hrobu s kytičkou a svíčkou. Jsou to první dušičky, kdy má Kája svůj hrob,“ řekla Blesku třeba Věra Lukášová z Dobříše. V jejím odhodlání ji prý nezastaví ani covid. A není v tom ani zdaleka sama!

VIDEO: Nejstarší dcera Karla Gotta u hrobu! Slzy a slib, který mu dala za jeho života

Video
délka: 00:44.80
Video patří k placenému obsahu Blesku
Odemknout video

Nejstarší dcera Karla Gotta u hrobu! Slzy a slib, který mu dala za jeho života Luboš Procházka, Aleš Brunclík

Žádost rodiny

Vdova Ivana Gottová (44) se proto znovu obrátila na Správu pražských hřbitovů o pomoc. „Budeme opět dohlížet na dění u hrobového místa Mistra, ale i u dalších hrobů v areálu na Malvazinkách a dalších hřbitovech,“ potvrdil Blesku šéf Správy pražských hřbitovů Karel Kobliha.

Riziko nákazy

Podle našich informací se budou o víkendu na Malvazinkách pohybovat také strážníci městské policie. Dohlížet budou na to, aby se v areálu – a hlavně u Slavíkova hrobu – nesrocovali lidé. „Prosíme, aby občané navštívili hřbitov – a zvláště hrobové místo pana Gotta – třeba už v pátek, aby se návštěvnost rozložila a snížilo se tak riziko dalšího šíření nákazy,“ dodal ředitel Kobliha.

Přijde i Dominika

Ke Karlovu hrobu se o víkendu chystá také Slavíkova nejstarší dcera Dominika Gottová (47). „Už je mi lépe. Chci ho navštívit a chvilku s ním být,“ svěřila Blesku. Ve středu Dominika, která bojovala se zánětem průdušek, veřejně poděkovala prezidentu Miloši Zemanovi (76) za to, že jejího otce posmrtně vyznamenal Řádem bílého lva.

VIDEO: Nepoužité záběry z filmu Karel: Ivana je zveřejnila v novém klipu s největším hitem!
Video
délka: 03:50.80
Video se připravuje ...

Nepoužité záběry z filmu Karel: Ivana je zveřejnila v novém klipu s největším hitem! Karel Gott Agency, Supraphon

Fotogalerie
42 fotografií