Přestože principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský (65) skálopevně prohlašoval, že „kromě nařízených karantén jsou v divadle jako každý podzim chřipky a virózy, proto se 30. září ruší představení Generálka a 6. října inscenaci Gin Game, ve skutečnosti právě Milan Kňažko, který společně s Jiřinou Bohdalovou (89) v Gin Game účinkuje, v té době div nebojoval o život.

V jeho případě totiž nešlo vůbec o nějakou „rýmičku“ či prosté nachlazení, jak už tomu tak v tomto ročním období bývá, ale o koronavirus. A ten by v jeho pokročilém věku mohl mít fatální následky!

„Za posledních pár týdnů jsem odehrál několik představení. My bez roušky, diváci v rouškách. Tak stanovily předpisy. Jsem covid pozitivní, šestý den. Můj stav se zhoršil, jsem v nemocnici. Vyzývám všechny, aby nezlehčovali situaci a respektovali nařízení vlády a zdravotníků. Nenošení roušky není projev vlastní svobody, ale bezohlednost ke svobodě druhých, které tím ohrožujeme. Nevěřte laciným exhibicionistům, že covid je jen lehká chřipka. Prožil jsem desítky chřipkových onemocnění, ale covid nepřeji dokonce ani těm, kteří tyto bludy šíří,“ svěřil se Kňažko na sociální síti koncem září.

VIDEO: Potlesk ve stoje pro Bohdalovou s Kňažkem ve hře Gin Game

Video
délka: 00:34.09

Potlesk ve stoje pro Bohdalovou s Kňažkem Facebook

Vzhledem k tomu, že je známému umělci, jenž zazářil například thrilleru Normal, historickém snímku Lidice či v seriálech Za sklem nebo V.I.P. vraždy, už přes sedmdesát let, a proto se nachází v nejohroženější skupině obyvatel, mnozí jeho fanoušci se obávali o jeho život. Přece jenom, dosud není známo, co prodělání covidu-19 udělá s lidským tělem – lékaři mluví například o trvalých změnách na plicích a srdci. Stav Kňažka byl sice vážný, z nemoci se však zdárně vykřesal. Své fanoušky se rozhodl sice potěšit aktuálním selfíčkem z koupelny, mnohé však při pohledu na jeho propadlé tváře zamrazilo. Koronavirus si na něm zjevně vybral svou daň…

Během jediného měsíce totiž Kňažko výrazně pohubl – ostatně říká se, že jedním z příznaků nemoci je ztráta chuti k jídlu… „S velkou vděčností a úctou se skláním před sestřičkami, doktory a všemi zdravotníky, kteří v těchto těžkých časech a mimořádně náročných podmínkách riskují své zdraví, aby chránili to naše, včetně záchrany toho nejcennějšího, životů. Věřím, že zodpovědní ústavní činitelé to v rámci nastávající reformy zhodnotí nejen slovy. Ještě jednou Vám děkuji za péči, lidskost, trpělivost a odbornost,“ napsal na facebook herec, jenž podle mnohých působil ztrhaně a vyčerpaně. 

VIDEO: Milan Knažko: Domácí násilí je vážný problém, z okolí víme jen desetinu

Video
délka: 06:24.60

Milan Knažko: Domácí násilí je vážný problém, z okolí víme jen desetinu. Pavlína Horáková

Fotogalerie
25 fotografií