Nejmladší ze tří sourozenců, bratr Dalibor (†17), měl podle Lipského největší herecký talent. Narodil se dva dny před Štědrým dnem. „Tatínek nám to zatajil a maminčinu absenci odůvodnil tím, že je v nemocnici. Projevil se jako velký dramatik a režisér. Na Štědrý den otevřel tajuplně dveře obýváku, kde ležela na pohovce matka s Borkem v náruči. Byl o sedm let mladší než já. A jak se později ukázalo, sedmičky hrály v jeho životě smutnou roli,“ svěřil se před časem herec.

Jeho mladší sourozenec totiž opustil svět příliš brzy a za dramatických okolností. „Dne 17. 7. 1947 ho o prázdninách při koupání v rybníku zabil blesk. Stalo se tak sedmý den v týdnu a v 17 hodin. Bratr chodil do septimy a bylo mu 17 let a 7 měsíců,“ popsal bráškův konec Lipský.

VIDEO: Vzpomínka na Lubomíra Lipského (+92): S Bleskem slavil ještě devadesátiny!

Video
délka: 01:21.81

Vzpomínka na Lubomíra Lipského (+92): S Bleskem slavil ještě devadesátiny! Jan Jedlička, Hana Höschlová

Filmovému světu se věnoval i Lipského syn Lubomír, věnoval se režii. Zemřel nečekaně v pouhých 40 letech den před Silvestrem roku 1991. Ve večerních hodinách se vydal ven na čerstvý vzduch, domů se však nevrátil a o pár hodin později ho našli zmrzlého. Hovořilo se o tom, že jej na horách postihl infarkt. Zůstal po něm vnuk Matěj, jenž se spolu s Lipského dcerou Taťjanou a dalšími členy rodiny o herce do posledních dnů s láskou staral.

VIDEO: Lubomír Lipský promluvil o svém špatném zdraví.

Video
délka: 01:49.76

Lubomír Lipský promluvil o svém špatném zdraví. Thomas Kruchina, Petr Soukup

VIDEO: Brousek na pohřbu Lipského (+92): Byl pro každou špatnost!

Video
délka: 01:37.72

Brousek na pohřbu Lipského (+92): Byl pro každou špatnost! Eliška Vinterová, Petr Soukup

Fotogalerie
35 fotografií