Ladislavu Trojanovi najednou začala otékat a krutě bolet jedna noha. „Takže to nebolí, jenom když ležím, anebo nechodím. A vsedě to nebolí pouze tehdy, když mám nohu nahoře,“ svěřil Trojan Aha!, když opouštěl Velkou obřadní síň strašnického krematoria v Praze, kde mu navždy zmizel kamarád. „Chodím do nemocnice v Motole, tam ale pořád jenom bádali, proč ta noha otéká. Teď už na to prý přišli, a tak mě tam syn Ivan zítra veze na nějaký zákrok. Tak snad s tím něco udělají,“ dodal Trojan.

VIDEO: Zesnulý Skopeček: Před smrtí se cítil osamělý. A Nedvěd promluvil o komplikacích při porodu.

Video
délka: 02:37.48

Zesnulý Skopeček: Před smrtí se cítil osamělý. A Nedvěd promluvil o komplikacích při porodu. Bára Horáková, Lukáš Červený

Herec se se Skopečkem přátelili dlouhá léta a bývávaly doby, kdy v hospodě při skleničce vína tvořili ještě spolu s Lubomírem Lipským (†92) silnou trojku. Přesně takovou, jakou byli v legendárním seriálu z roku 1963 Tři chlapi v chalupě. „No jo, Skopeček byl můj otec Potůček. Poslední roky jsme spolu nadávali na Lipskýho, že nás tu nechal samotný. A teď? Teď tady s odchodem Honzy otravuju na tom světě už sám. Pěkně oběma děkuju,“ komentoval Trojan, který svého otce Potůčka viděl naposledy před pandemií.

V domově důchodců se ale Skopečka jinak snažil často navštěvovat. „Určitě tak jednou za dva měsíce. To víte, už to moc nešlo, v rámci možností jsme spolu ale vždycky pokecali, dělalo mu to radost,“ podotkl Trojan, který kvitoval, že na pohřeb přijela z Francie, kde žije, i Skopečkova dcera Marie (65), kterou měl s manželkou Věrou Tichánkovou (†93), slavnou Černou kronikou z Ať žijí duchové!. „Skopeček si stěžoval, že na něj dcera kašle, a tak jsem moc rád, že je tady,“ poznamenal Trojan.

VIDEO: Zemřel Jan Skopeček (†94): Ještě v devadesáti měl osm ženských!

Video
délka: 02:11.64

Zemřel Jan Skopeček (†94): Ještě v devadesáti měl osm ženských! MIRKA DVOŘÁKOVÁ, LUKÁŠ ČERVENÝ, JAROSLAV BOUDA

Fotogalerie
68 fotografií